k2FtbBdWr1

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

1

10 жовтня, починаючи з 1992 року відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Тема Всесвітнього дня психічного здоров’я у 2018 році – “Молоді люди та психічне здоров’я в сучасному світі, що змінюється”. Проблематику цьогорічної теми вирішено зосередити на особах віком 14-28 років. Заходи Дня покликані розповісти про проблеми молоді, розглянути дослідження, ідеї та програми, здатні допомогти наступним поколінням бути сильними та стійкими перед труднощами та змінами в житті, оскільки сьогодні молодь стикається з постійними стресами та проблемами, що трапляються як в особистому житті, так і в навколишньому світі.

За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість реалізувати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати. Порушення душевного благополуччя, душевної рівноваги може спричинити розлади психіки та поведінки.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних стосунків і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Фізичне здоров’я фактично неможливе без психічного здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен четвертий-п’ятий мешканець Землі страждає на ті чи інші психічні розлади, а кожен другий має ризик захворіти протягом життя. Більшість з них (52%) – це особи з пограничними психічними розладами. Приблизно у 20%  дітей і підлітків у світі спостерігаються психічні розлади, приблизно половина з яких починається у віці до 14 років. Загалом, психоневрологічна патологія є однією з провідних причин інвалідизації серед молоді у світі.

Як повідомив головний експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з психіатрії Юрій Закаль, станом на початок 2018 року у Львівській області на обліку перебуває 62607 пацієнтів з психічними захворюваннями, зокрема, 13374 дітей та 49233 дорослих. З них хворих на шизофренію – 9484 особи, пацієнтів з афективними розладами – 4300, пацієнтів з органічними, включно з симптоматичними, розладами психіки і поведінки – 14616 осіб.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Родини Героїв Небесної Сотні із Львівщини оздоблять Алею Героїв в Києві
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА звітує про виконану роботу
Підприємців Львівщини запрошують до участі у Першому форумі та виставці регіонів України та Республі...
У Соборі святого Юра відбулась зустріч священнослужителів з сім’ями представників влади
Львівщина вшанувала героїв-захисників Української держави
Верховна Рада ввела штрафи за нехтування масками