k2FtbBdWr1

Жителів Кам”янеччини закликаємо відзначити День вишиванки

1

Шановні краяни! Запрошуємо вас долучитися до всеукраїнської акції «День вишиванки».

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.

Тож, 19 травня підтримаймо свято та одягнім вишиванки! Об 11.00 год. в залі засідань РДА відбудеться зустріч із молодим науковцем – аспіранткою Львівського національного університету Роксоланою Дяківнич на тему: “Вишиванка – національна святиня”.

Довідка: Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було

започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже упродовж  наступних років свято досягло всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України у світі.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: