k2FtbBdWr1

25 жовтня на виборчих дільницях виборці нашого району отримають 4 бюлетені різних кольорів

07.10.2020

Виборці Кам’янецької та Новояричівської громад, де кількість виборців більше 10 тисяч, отримають один звичний за виглядом бюлетень для обрання міського (селищного) голови. Решта бюлетенів будуть нової форми. За допомогою них голосуватимуть за партію та в сусідній клітинці вписуватимуть номер кандидата від неї. Таким чином обиратиметься склад міської (селищної), районної та обласної рад.

Виборці з Добротвірської та Жовтанецької громад, де кількість виборців менше 10 тисяч, отримають два бюлетені старого зразка, із прізвищами кандидатів в алфавітному порядку, та два – нового, де треба буде проголосувати за партію та вписати цифру трафаретним (індексовим) способом.

Якщо ж заповнюючи бюлетень, виборець зробив помилку, то ситуацію ще можна виправити. Адже існує право попросити другий бюлетень. Але зробите це можна лише один раз.

Для цього треба написати заяву з проханням отримати бюлетень повторно до члена ДВК, який видав перший бюлетень. Після отримання ще одного виборчого бюлетеня, уповноважений член комісії зробить відмітку про це у списку виборців навпроти прізвища даного виборця та попросить його підписатись.

Зіпсований бюлетень має бути погашений членом комісії, який його видав. Про це складається акт, який ви разом із двома членами виборчої комісії маєте підписати. Під час підрахунку голосів цей погашений бюлетень рахуватиметься як невикористаний. Намагайтесь заповнювати бюлетень правильно з першого разу.

Ольга ЛЕСЬКІВ, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: