k2FtbBdWr1

350-річчя храму св. Миколая у місті Кам’янка-Бузька об’єднує громаду

DSC07937 - Копія

19 грудня голова  Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Мирослава Туркало, голова РДА Володимир Кирилич, голова районної ради Тарас Келеберда, міський голова міста Кам’янка-Бузька Олег Омелян взяли участь в Архієрейській Святій Літургії в храмі УГКЦ св. Миколая м. Кам’янка-Бузька. Її очолив єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл (Колтун). Відбулися висвячення на дияконів.

Владика запропонував тему молитви – молитися за доброту, щоб кожен з нас став добрішим, уважнішим і чуйним до ближнього, щоб уподібнився до святого Миколая. Щоб ми любили один одного, бо по тому пізнають, що ми учні Господні. Єпископ закликав розвивати і примножувати свої дари-таланти для того, щоб з любов’ю служити ближньому, а ця наша праця тоді благословиться сторицею. «За шклянку поданої води сторицею воздасться вам, коли ви це зробили з любові… Навіть ворог опам’ятається, коли робити йому добро… Молімось, щоб ми були добрими і поступаймо в своєму житті за прикладом Святого Миколая, бо милосердя, співчуття, бажання добра, – це сила, яка робить чудо. Молімося, щоби нашими руками Господь творив чудеса, щоб і до хворого нас вистарчило, поспівчувати йому та розрадити, щоб і сумного потішити, спраглого напоїти, щоб нагого приодіти…».
Владика виразив вдячність за те, що «Ви, усі разом, громада, священик, вірні, влада – через цю величну пам‘ятку архітектури, шануєте працю, віру і любов, яка зростала у цьому храмі впродовж віків. Завдяки вашим старанням, ця церковці сьогодні тут сяє… Молімся, щоби ми були витривалими, щоб ніяка трудність нас не зламала, бо хто витриває до кінця, той буде спасенний».

Олег Синютка привітав з ювілеєм духовенство, вірних. Він звернувся з побажаннями, щоби ми берегти великі надбання дідів, батьків у вірі, патріотизмі, любов’ї до України, один до одного. Щоб ми були єдині, дружні, натхненно працювали задля України кожен на своєму місці. Очільник області подарував настоятелю храму Хрест, до якого люди будуть молитися, який єднатиме громаду.

Кам’янка-Бузький декан УГКЦ о. Богдан Горбаль зачитав документи єпархії про надання о. Юрію Мовчану права носити Хрест з прикрасами, відзначення духівника грамотою.

Від громади Владику та адміністратора храму привітав Тарас Пилипчук, від родини Цегельських присутніх поздоровила мисткиня, відома громадська діячка, заступник голови Фонду Святого Володимира у Львові Леся Крип’якевич, вона подарувала пароху Сагу роду Цегельських.

Отець Юрій подякував усім, хто долучився до оновлення святині. Особливо подякував голові районної ради Тарасові Келеберді, який наполегливо працював, щоб створити людям свято. Радували серце і око оновлені за останні роки після реставрації храм і дзвіниця – пам’ятки архітектури національного надбання. Біля них ошатно облаштовано територію. Це зроблено за підтримки влади, в цьому заслуга настоятеля о. Юрія та його громади. Всіх жертводавців Господь знає поіменно і сторицею воздасть кожному.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: