k2FtbBdWr1

5,5 млрд грн – на підтримку виробників сільськогосподарської продукції

1

У Державному бюджеті України на 2017 рік на програми підтримки для виробників сільськогосподарської продукції виділено 5,5 млрд грн, у тому числі по загальному фонду – 2,2 млрд грн, по спеціальному – 3,3 млрд грн.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

За словами директора департаменту Наталії Хмиз, фінансовий ресурс спрямовуватиметься на підтримку розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 75 млн грн; підтримку галузі тваринництва – 170 млн грн; здешевлення відсотків за кредитами – 300 млн грн; надання кредитів фермерським господарствам – 65 млн грн; фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі та фінансову підтримку сільгоспвиробників – 4 млрд 838 млн грн.

Слід зазначити, що з 1 січня 2017 р виключено з Податкового кодексу України  статтю 209 (спецрежим з ПДВ для сільгосптоваровиробників). Водночас відповідно до змін внесених до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції сільськогосподарським товаровиробникам, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, надаватиметься бюджетна дотація.

Право на отримання бюджетної дотації мають сільськогосподарські товаровиробники, які здійснюють такі види діяльності:

– вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів таких як картопля тощо;

– вирощування зерняткових і кісточкових фруктів, вирощування ягід і їстивних горіхів;

– розведення великої рогатої худоби, коней, свиней, свійської птиці, інших тварин та виробництво мяса;

– перероблення молока, виробництво масла, сиру та сметани;

– виробництво яєць та яєчних продуктів.

За словами Наталії Хмиз, для отримання державних дотацій сільськогосподарські товаровиробники мають бути внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. “Для внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації с/г товаровиробник подає до ДФС за місцем свого обліку як платника ПДВ заяву встановленої форми. Вона подається безпосередньо керівником або представником сільськогосподарського товаровиробника з обов’язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень”, – пояснила посадовець.

У заяві зазначаються підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру; перелік видів діяльності такого сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: