k2FtbBdWr1

А ВИ БАЧИЛИ МАГАЗИН БЕЗ ПРОДАВЦЯ?

3

 

Серед багатьох клієнтів служби зайнятості є такі, що залишаються надовго в пам’яті, їх відрізняє оптимізм, енергія, запальний характер. Особливо приємно, коли через деякий час пізнаєш обличчя колишнього безробітного на екрані телебачення, читаєш про його досягнення в соцмережах та ЗМІ.
Один із таких ексбезробітних – Михайло Іванович Костюк. Після завершення повноважень сільського голови Банюнинської сільської ради, Михайло Іванович звернувся до центру зайнятості за допомогою у пошуку роботи. Дізнавшись про можливість отримати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, зацікавився ідеєю. Адже мав земельну ділянку і сільським господарством займався у вільний від роботи час, вирощуючи яблука, груші, свійські тварини.
Як з’ясувалося, вести бізнес не так легко, тому початкуючому підприємцю деякий час довелося провести за кордоном. Але і цей період пішов йому на користь, адже достеменно вивчав досвід іноземних аграріїв.
Сьогодні про Михайла Костюка знає майже вся Львівська область, та що там область – Україна. А ноу-хау його полягає в тому, що на трасі Київ-Чоп в селі Банюнин Михайло відкрив магазин без продавця. Просто неба викладає на прилавок власноруч вирощену сільськогосподарську продукцію, поруч – вага, цінники на товар, засоби пакування, а замість каси – звичайна трилітрова банка, куди покупець кладе гроші. Асортимент доволі великий: яблука, груші, гарбузи, сливи, саджанці, соки, варення. Товар залежить від сезону, свого часу були й персики, абрикоси.

Торгувати самому не вистачає часу, адже треба працювати. Від зорі до зорі Михайло трудиться на 17 га своєї землі, а допомагають лише дружина і троє дітей. Роботи багато, адже господар висадив безліч сортів яблук, слив, персиків, винограду, абрикос. Окрім того, на його ділянці тягнуться вгору деревця туї, ялинки, кущі лохини. Цьогоріч 7га засадив білим трюфелем, який використовує як природний замінник хімічних добрив і засіб поліпшення росту та розвитку рослин. Саме завдяки мікуризації – симбіозу гриба з рослиною – п. Михайло збирає високі врожаї, адже весь посадковий матеріал оброблений біопрепаратом на основі білого трюфеля. А ще фермер з гордістю розповідає, що є експертом з вирощування горіхів в Україні та Європі, адже у нього їх майже 800 видів. Зараз вирішив зосередити увагу на чорному горіху, за яким, як вважає, майбутнє. Про унікальність цієї культури краще довідатися в інтернет-джерелах, бо з допису читач не повірить, наскільки вона є цінною.
Розповідати про свій агробізнес Михайло Іванович може без перестану. Він залюбки ділиться досвідом, але все ж не забуває й про роботу. За його словами, щоб досягти успіху, треба по-справжньому любити обрану справу, любити землю, на якій живеш, вірити в себе! А за кордон їхати хіба для того, щоб подивитися, як працюють інші та запозичити передові технології. За переконанням фермера, жити та працювати треба в Україні, на рідній землі!

Заступник директора – начальник відділу організації працевлаштування Камянка-Бузької РФ ЛОЦЗ           Вікторія Сав’як

.2


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: