k2FtbBdWr1

Автентичні пісні, танці, майстер-класи: на Львівщині відбудеться День гуцульської культури

1

У неділю, 28 січня, у Львові на центральній площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться День Гуцульської культури. Понад 150 учасників творчих колективів представлять автентичне мистецтво Верховинщини – гуцульську співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво.

Про це під час прес-конференції сьогодні, 26 січня, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

“Ця подія відбуватиметься на Львівщині вперше і я сподіваюся, що це буде початок масштабного проекту. До нас приїжджає 150 учасників художньої самодіяльності,  планується понад 20 палаток, де буде представлено народну культуру та традиції, декоративно-ужиткове мистецтво, відбудуться різноманітні майстер-класи,  я думаю, що кожен, хто завітає о 14 годині на площу отримає  колосальну енергетику і спостерігатиме за цікавим дійством”, – зазначила Мирослава Туркало.

На центральній площі міста у виставкових палатках діятиме святкова виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів.

“Нам надзвичайно приємно, що традиція зв’язків між Львовом і Гуцульщиною відновлюється. Ми вдячні усім, хто робить кроки, щоб відродити українські традиції  і повернути в Галичину дух тепла співпраці між регіонами” – наголосив  голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Мешканці та гості міста зможуть спільно з колядницькими партіями гуцулів співати різдвяних пісень.  Родзинкою заходу стане спрвжнє гуцульське весілля.

“Ми представимо наше гуцульське весілля, де колектив покаже як одягається наречена, як відбувається обряд весілля, виступатимуть народні колективи. Ми хочемо налагодити співпрацю, щоб створювати спільні проекти і реалізовуватись нам, українцям, щоб звичаї поширювали і вони процвітали”, – підкреслив голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

Верховинці пропонуватимуть львів’янам та гостям тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм та запрошуватимуть у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку. Рекламні проспекти турів вихідного дня запропонують відвідати  музейну Верховинщину – музеї Івана Франка, Гната Хоткевича та Гуцульського театру, музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені музиканта-віртуоза Романа Кумлика, музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря», музей фільму «Тіні забутих предків» та інші.

Також діятимуть видовищні майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Великі платники перерахували до державного бюджету 1,3 млн. гривень військового збору
Перемога сили над слабкістю: на Львівщині стартував інформаційно-просвітницький захід «Богатир. Коза...
Дуже дякую українцям за національну солідарність – Президент про скорочення споживання газу в Україн...
Методи протидії домашньому насильству розглянули під час круглого столу
Президент закликав СКУ продовжувати протистояти спробам Росії добитися зняття санкцій за незаконну а...
Львівщина подарувала національні костюми та книги представникам української діаспори в Азербайджані ...