k2FtbBdWr1

Біловодщина та Кам’янеччина разом відзначили День Соборності України

IMG_20200122_111148

Сьогодні, 22 січня, з нагоди проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в знак символічної злуки проведено святковий телеміст між Кам’янка-Бузьким районом Львівської області та Біловодським районом Луганської області. Два райони, які роз’єднує відстань у понад тисячу кілометрів, завдяки технічному прогресу, провели спільний захід до Дня Соборності України.

Біловодщина та Кам’янеччина разом виконали Гімн України та вшанували хвилиною мовчання полеглих за волю і незалежність нашої держави.

З вітальним словом виступила голова Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Христина Замула:
“22 січня 1919 року внесено до національного календаря України як велике свято День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Софією Київською, відбулася визначна подія про яку мріяли покоління українських патріотів. На велелюдному зібрані було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це карколомна історична подія для відродження незалежної, соборної, демократичної України,  сказала Христина Замула. – У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України, яка об’єднала близько пів мільйона людей, які узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. 30 років тому саме ця подія стала провісником незалежної України. Бо національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян, але й обов’язковою передумовою успішному спротиву зовнішній агресії.”

Голова Кам’янка-Бузької райдержадміністрації зазначила, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки суспільна потреба, але моральний обов’язок кожного з нас для того щоб зберегти пам’ять незліченних жертв принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності та територіальної цілісності.
Сьогодні — це нагода вкотре відати шану та подякувати усім тим хто захищає нас сьогодні на Сході України від агресора.

Окремо Христина Замула подякувала заступнику голови Біловодського ОТГ Володимиру Гніденку за те, що відгукнувся на пропозицію разом відзначити День Соборності України та показати, що Україна єдина.

Також з вітальним словом виступив заступник голови Біловодської селищної ради Володимир Гніденко.

Для учасників заходу виступали творчі колективи Біловодщини та Кам’янеччини.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: