k2FtbBdWr1

Боротьба з борщівником Сосновського в Кам”янка-Бузькому районі

1

За останні роки набуває поширення борщівник Сосновського – отруйна багаторічна рослина. Стебло високе, порожнисте до 2,5-3,0 м. висоти, товщина стебла до 10 см. Листки великі перисторозсічені, суцвіття – складний кошик, плід – двосім’янка. Одна рослина дає до 8000 насіння. Сходи з насіння та кореневих бруньок з’являються з березня по травень, цвіте з другого року життя, починаючи з червня до вересня, а насіння дозріває від липня до жовтня.

Зелена маса борщівника містить фурокумарин, який під впливом сонячної енергії спричиняє дуже сильні опіки при контакті з рослиною відкритими частинами тіла.

Для боротьби з цією отруйною рослиною існують різні методи – механічне та хімічне знищення.

Для того щоб механічний метод був ефективним, потрібно систематично підрізати корені на глибині 8-12 см., та багаторазово підкошувати паростки, що відростають. Не припиняти такі роботи протягом кількох років до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння в грунті.

Ефективніший метод боротьби – хімічний. Який необхідно проводити навесні у фазі розетки або після весняного скошування при появі дружніх сходів у фазі розетки. За період від весни до осені хімічний обробіток необхідно проводити  2-3 рази в міру відростання нових рослин.

За інформацією Державного фітосанітарного інспектора у Кам’янка-Бузькому районі Л.Ціж та провідного фахівця відділу фіто санітарних процедур О.Подолюк  рекомендовано використовувати  таку суміш гербіцидів: Раундап Макс 6 л/га + Альфа Діакамба 0,6 л/га + 250 грам аміачної селітри. Для ранцевого оприскувача на 10 л. води – Раундап Макс 120 міліграм + Альфа Діакамба 15 міліграм + аміачна селітра  50 грам, які можна придбати у спеціалізованих магазинах. При цьому слід суворо дотримуватись регламентів і санітарних правил, що прописані на етикетках упаковок гербіцидів.

Зважаючи на те, що бур’ян викликає опіки шкіри при контакті з рослиною, всі роботи по його знищенню треба проводити в захисному одязі.

Начальник  відділу                                                             С.Небога

51212

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: