k2FtbBdWr1

Бюджетна комісія погодила проєкт бюджету Львівщини на 2021 рік

_1608218512_613x321.3786407767_3_0_nw

17 грудня відбулось засідання комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради. В межах засідання розглянули проєкт головного фінансового документу області – обласного бюджету на 2020 рік.

Як розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків наступний рік розпочнеться у новому форматі бюджетних відносин, адже за підсумками адмінреформи об’єднані територіальні громади затверджуватимуть свої бюджети.

«Середній показник по громадах із врахуванням останньої зміни про акцизи демонструє, що маємо ще більш разючу прірву між найбагатшими і найбіднішими. Для прикладу індекс платоспроможності Сокільник – 2,8, тоді як у Борині – 0,12. Це великий виклик», – наголосив Олег Демків.

Як прогнозують у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації, обсяг обласного бюджету в 2021 році сягатиме 5,1 млрд грн.

За видатками найбільше коштів скерують у сферу дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, освіти і науки, а також охорони здоров’я.

«Бюджет амбітний, але реальний до виконання, перш за все треба почати із захищених видатків. При формуванні показників бюджету, ми використовували прогнозні показники і тенденції, що стосуються ковіду і недоотримання доходів. Наш бюджет має бути оптимістичним, але разом з тим реалістичним»,- акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Під час засідання також обговорили принципи підготовки проєктів обласних цільових програм. На їх фінансування у бюджеті 2021 року запланували 1,4 млрд грн.

У результаті обговорення бюджетна комісія першочергово затвердила 12 програм на суму 782 млн грн з терміном фінансування січень – березень.

«У зв’язку із завершенням кількох обласних програм облдержадміністрація напрацювала нові проекти на наступні роки. За основу взяли Стратегію розвитку Львівщини до 2027 року, відтак, програми формувались відповідно до стратегічних цілей. Ще раз наголошую, першочергово треба прийняти програми, які мають соціальну і зарплатну складову», – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Зазначимо, що проєкт обласного бюджету Львівщини розглянуть на найближчій сесії Львівської обласної ради.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині вперше в Україні відбудеться Чемпіонат світу з авіамодельного спорту
Стартаперам та перспективним підприємцям надаватимуть гранти
На Львівщині презентували виставку до 75-ї річниці 1 Української дивізії «Галичина»
Молодь Львівщини ознайомилась із досвідом регіонального управління в Німеччині
На Львівщині оголосили конкурс з визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм...
Департамент культури оголосив конкурс для отримання фінансової підтримки з обласного бюджету