k2FtbBdWr1

Через чадний газ на Пустомитівщині сталася трагедія: ЛОДА закликає мешканців бути обачними

_1605006937_613x321.5604249668_3_0_nw

Вчора, 9 листопада,  внаслідок отруєння чадним газом на Пустомитівщині загинуло троє молодих людей. Трагедія сталась  у приватному будинку в селі Пикуловичі. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту.

Через несправну піч у будинку померли молоді чоловіки – віком 25, 21 та 17 років.

Увечері 7 листопада у цьому ж районі, в селі Зимна Вода, стався ще один випадок отруєння чадним газом. Постраждала уся сім’я – двоє дорослих та двоє дітей, 2011 та 2018 року народження. Усіх у стані середнього ступеню важкості госпіталізували у лікарні Львова.

Львівська облдержадміністрація вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, не легковажити своїм життям та здоров’ям.

У департаменті цивільного захисту ЛОДА нагадують: у приміщенні, де працюють газові прилади, повинні бути дотримані головні умови – постійний доступ свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів через вентиляційний канал.

«Контроль за вмістом оксиду вуглецю у приміщенні можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора. Він контролює концентрацію чадного газу та сигналізує, якщо рівень СО перевищує певний заданий рівень», – зазначив директор департаменту Ігор Туз.

Правила, які потрібно пам’ятати під час використання для опалення газових приладів:

– у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря  полегшити дихання та напоїти міцною кавою.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Україна вдячна Канаді за підтримку у боротьбі проти російської агресії – зустріч Президента та Генер...
Український фільм "Серце мами Гонгадзе" претендує на премію "Золота Дзига"
Україно-польський кордон за рік безвізу перетнули більше півмільйона українців
У музеї народної архітектури та побуту відбудеться Свято пампуха
Маркіян Мальський зустрівся з головою Львівського регіонального офісу СММ ОБСЄ Георгіосом Каллінісом
Регулярні спецмаршрути відтепер можна відстежувати онлайн