k2FtbBdWr1

Делегація зі Львівщини вшанувала пам’ять загиблих українців у Польщі

1

У суботу, 13 квітня, представники Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» на чолі з головою товариства Соломією Риботицькою, вшанували пам’ять невинно вбитих українців 17-18 квітня 1945 року в с. Малковичі.

Олена Падовська, онука загиблих, розповіла присутнім про трагедію своєї родини та всіх, хто загинув у цей страшний час. Також представники товариства відвідали греко-католицький цвинтар в с. Мацьковичі, де символічно  висадили квіти та запалили лампадки.

Довідково:

Українське село Малковичі біля Перемишля знищене в результаті депортації українців Надсяння (1944-1947 рр.). Перед виселенням українське населення зазнало жорстоких катувань з боку добре організованої та підготованої «боювки».

У 1939 році населення Малковичів становило 1170 осіб. З них: українців-грекокатоликів —1020, українців-римокатоликів — 20, поляків — 50, польських колоністів міжвоєнного періоду — 70, євреїв — 10. У квітні 1945 року українці Малковичів були насильно депортовані до УРСР. Ця акція супроводжувалася насиллям, вбивствами та пограбуванням з боку польських шовіністичних елементів.

У ніч з 17 на 18 квітня1945 р. банда польських шовіністів (командир — Роман Кісєль «Семп») вбила в селі щонайменше 138 українців. Документально встановлені прізвища 133 вбитих українців — переважно дітей та жінок. Після депортації і на даний час етнічний склад Малковичів переважно польський.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина отримала субвенцію на виплату соціальної допомоги дітям – сиротам та дітям, позбавленим ба...
Представник Львівщини Валентин Біляк – «бронзовий» призер чемпіонату України
Методи реформування системи інституційного догляду та виховання дітей розглянули у Львівській ОДА
На потреби області виділили за тиждень 79,6 млн гривень
У липні відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами
Зміни до Конституції мають не лише закріпити європейський та євроатлантичний напрямок розвитку Украї...