k2FtbBdWr1

Для формування українського освітнього простору за кордоном планують напрацювати новий проєкт

_1601537006_613x321.73147340889_3_0

Вчора відбулася зустріч із директоркою Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Іриною Ключковською. Мова йшла про спільні проєкти МІОК та департаменту освіти.

Одним із проєктів, над якими планують працювати департамент та МІОК є «Український освітній всесвіт».

Наразі досі немає повного переліку українських шкіл вихідного дня за кордоном. Це ускладнює комунікацію педагогів та ізолює їх один від одного. Проєкт допоможе сформувати український освітній простір задля розвитку української школи за кордоном, а також дасть змогу в онлайн-режимі швидко і якісно створювати новий інтелектуальний продукт, обмінюватися досвідом, шукати та знаходити нові підходи до роботи із дітьми різних вікових категорій.

«Наразі є також можливість дистанційного навчання, коли уроки проводитимуться онлайн. Є хороші, сильні педагоги з будь-яких предметів, які допомагатимуть розвиватися проєкту і вчитимуть дітей. Спробуємо пілотний проєкт і побачимо, як все це працюватиме. Допомагатимемо фінансово, а також методичним забезпеченням. Думаю, усе вийде» – підсумував директор департаменту освіти та науки Олег Паска.

«Акцент у роботі над проєктом ми робимо на школах, які викладають цикл українознавчих предметів. Якщо ми хочемо, щоб з дітей, які навчаються за кордоном виросли прихильники, симпатики України і люди, які колись працюватимуть з нашою державою, то має бути підтримка подібних проєктів і спільна робота над ними. Наразі ми маємо вже 70 зареєстрованих шкіл, які цікавляться співпрацею з нами, і кількість таких шкіл тільки зростає» – наголосила Ірина Ключковська.

«Український освітній всесвіт» покликаний допомогти українознавчим освітнім закладам за кордоном, налагодити ефективну фахову комунікацію між педагогами. Це онлайн-портал для шкіл, де вчителі та директори зможуть обмінюватися досвідом, навчальними матеріалами, обговорювати питання покращення, модернізації та інновацій в освітньому процесі українознавчих освітніх закладів за кордоном. Також на порталі можна буде поширювати знання про українську культуру та історію у країнах проживання.

«Наш інститут працює над українською мовою, як іноземною. Ми пишемо й видаємо підручники, щоб люди могли собі взяти їх і працювати, вчити дітей. По-перше, «Український освітній всесвіт» – це буде інформаційний ресурс, де педагоги будуть довідуватися нову й корисну інформацію. Плануємо його як інформаційний ресурс, і як комунікаційну платформу, щоб вчителі працювали і домовлялися, знайомилися між собою. Хтось захоче обмінювалися матеріалами, уроками, планами і тематикою уроків, а хтось цікавитиметься історією та культурою», – зауважила Ірина Ключковська.

Портал має стати майданчиком для налагодження ефективнішого діалогу та обміну досвідом, де педагоги, викладачі та науковці із закордонних освітніх установ матимуть змогу популяризувати українознавчі студії, спілкуватися, ділитися інформацією про освітні, культурні, наукові проєкти, навчальними розробками та спільно створювати нові матеріали в онлайн-режимі. В ідеальному варіанті портал має містити інтерактивну карту, де можна буде побачити кожен заклад, де є освітній український компонент – школи, вищі українознавчі студії, музеї. Далі з тої карти, можна буде обрати заклад, який сподобався найбільше і побачити повну інформацію про нього, а саме: в якому він місті, скільки дітей навчається, які є класи, яка історія виникнення закладу, контакти тощо.

У подальших планах проєкту – можливість підвищення кваліфікації вчителів з-за кордону та залучення науковців з різних сфер щодо популяризації української культури та покращення іміджу нашої країни в українознавчих освітніх закладах за кордоном.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Пільговим категоріям до Великодня нададуть грошову допомогу
На Львівщині триває етнофестиваль гостинності
Триває реєстрація на 1-й день XІX Міжнародного економічного форуму
Субсидії на новий опалювальний період нараховуватимуть автоматично
Шляхи розвитку професійно-технічної освіти розглянули на конференції за участі міністра освіти
Медики закликають дотримуватись особистої гігієни та превентивних заходів, - з брифінгу щодо протиді...