k2FtbBdWr1

До 80-річчя початку Другої світової війни у Музеї історії України відкрили виставку

1

Сьогодні, 5 вересня, в Музеї історії України (відділ Львівського історичного музею) відбуваються заходи, присвячені 80-річчю початку Другої світової війни.

Розпочались заходи круглим столом. Опісля на 4-му поверсі музею відкрили виставку «Львів. Вересень 1939 року». Одним з перших оглянув експозицію перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Відтак, на виставці запрезентували приблизно 100 музейних пам’яток та предметів з приватних колекцій. Серед них — світлини, зброя, головні убори, предмети повсякденного побуту, спогади очевидців та інше.

Виставку автори умовно розділили на два блоки: у першій залі представлено повсякденне життя львівських містян напередодні війни та боротьба окупаційних армій за контроль над містом, а в другій — період радянської окупації та її наслідки для львівської спільноти.

Автори за допомогою музейних пам’яток намагалися допомогти відвідувачам відчути атмосферу міста Лева у вересні 1939 року, провести паралелі між минулим та сучасним.

Масштабність тих подій передають світлини, на яких зображено пошкоджені архітектурні споруди в результаті бомбардувань добре відомих на сьогодні: головного залізничного вокзалу, церкви св.Духа та храму св. Ольги та Єлизавети, авіаційні бомби, які використовувались під час бомбардувань Львова. Драматичність людського сприйняття передадуть оригінали та копії спогадів очевидців та учасників вересневих подій, зокрема спогади Лариси Крушельницької.

Автори концепції та куратори виставки: Тарас Рак, Оксана Куценяк. Аудіо- та відео контент: Андрій Познахівський.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Призваних під час часткової мобілізації громадян пропонують прирівняти до військовослужбовців контра...
Підприємства ПЕК Львівщини знаходяться під посиленою охороною
На Львівщині активно розпочалася мобілізація
1600 учасників: на Львівщині відбудеться VIII відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль-конкурс «С...
У межах відзначення Дня Захисника України відбулась урочиста посвята в ліцеїсти
Надходження плати за землю до місцевих бюджетів у січні від підприємств Львівщини зросли майже на 25...