k2FtbBdWr1

У Кам’янеччині відбулася Ювілейна Проща з нагоди 100-ліття об’явлень Пресвятої Богородиці у Фатімі

111 - Копія

Сьогодні з нагоди 100-ліття об’явлень Пресвятої Богородиці у місті Фатіма, Португалія, відбулася Архієрейська Божественна Літургія в селі Руда-Сілецька Кам’янка-Бузького району. Її очолив  Владика Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун. Відбулася  Тайна священства двох молодих священиків, висвячення  диякона. Владика Михаїл уділив Апостольське Благословення та Урочисто посвятив вірних під опіку Непорочного Серця Марії. У святкуваннях взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голови Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Володимир Кирилич,  районної ради Тарас Келеберда, Радехівської райдержадміністрації.

У вітальному слові Олег Синютка сказав: «Серед нас немає людей, які 100 років тому були очевидцями об’явлень Пресвятої Богородиці в Фатімі, але тут є люди, які 30 років тому були свідками об’явлень Божої Матері в Грушеві, у нас на Львівщині. Пресвята Богородиця заповіла: щоби ми молилися за грішну Росію, яка тоді перевернула світ. Тепер дуже багато наших батьків, братів, синів оберігають нас від ворожої навали. І в часі цієї війни не один раз в наших серцях виникав біль, переживання. Але щоби зупинити цю агресію, в першу чергу ми маємо змінитися самі. Щоби ненависть в серцях перетворити в любов, щоби ми по-християнськи ставилися до ближнього. Я переконаний, що внутрішньо станемо кращими, коли будемо молитися за навернення Росії, тоді мир настане на нашій землі».

Очільник області висловив тверду впевненість, що ми  повернемо свої землі – Донбас, Луганщину, Крим. Бо тепер наше українське військо здатне визволити нашу землю. «Переможемо ми не силою зброї, а нашою вірою, нашою добротою, любов’ю. Ми неодмінно станемо свідками нашої спільної великої перемоги», – завершив Олег Синютка.

Єпископ виразив сподівання до керівника області чутливого служіння в усіх питаннях, труднощах, які ми переживаємо. Сказав, що не просто молитися за ворога. Простіше його ненавидіти. Але кожен з нас має випрошувати в Бога ласки щирого покаяння за себе і за ворогів. Щоби тим уподібнитись до Христа. Владика згадав, як  батько нашої Церкви Андрей Шептицький просив у Бога любові до свого народу, просив сили любити і ворогів наших, щоб вони спам’яталися, навернулися, щоб ми разом могли славити Бога. А Пресвята Богородиця знає волю Божу, об’являє нам цю волю і дає запевнення Своєї помочі.

«Рана, нанесена суспільству війною, – триватиме все життя. В таких обставинах люди неспороможні справитися, щоб припинити агресію. Ключ дає нам Пресвята Богородиця – це покута, молитва за навернення Росії до миру. А ми всі знаємо, що навернення – це справа Божа, яка стосується спасіння людей. Бо Господь не хоче смерті грішника, а щоби він навернувся і жив. А Мати Божа чуває над Росією, яка дуже далеко зайшла в своїх агресивних діях щодо України і цілого світу. Припинення війни має стати овочем навернення Росії. І нам усім треба усвідомити наше життєве завдання – молитися з любов’ю, щоб грішники навернулися до Бога, на спасенну дорогу життя між людьми”, – сказав проповідник.

Не випадково Ювілейна Проща єпархії відбувається в селі Руда-Сілецька. Тут проходили Святі Місії, численні прощі, реколекції, люди облаштували Цілюще джерело, спорудили  Хресну Дорогу, у храмі є Мощі багатьох Святих та Чудотворні ікони. Владика Михаїл Колтун високо відзначив багаторічну пасторальну працю в парафії, у військових частинах Кам’янеччини, увагу до бідних настоятеля рудосілецького храму св. Юрія Побідоносця о. Богдана Стефанишина: «За заслуги йому надано право ношення Хреста з прикрасами». Нехай ласка Божа завжди діє у його священичому служінні.

-Дякую Богові і Пресвятій Богородиці за те, що святкуємо 100-річчя об’явлень у Фатімі. Сьогодні там молиться Пресвятіший Отець Франциск. А Вам, Владико, хочу побажати Божого благословення, опіки Матері Божої, якої Ви є ревним почитателем. Бажаємо Вам завтра успішно здійснити чергове військове паломництво до Чудотворних місць світу. Нехай Всевишній благословить Вас на довгі роки служіння, благословить цю працю з військовими, щоб вона була людям на радість, а Богові на славу, – сказав о. Богдан Стефанишин. Він також подякував Львівській Духовній семінарії Св. Духа, очільнику області, керівництву Кам’янеччини, Жовківщини, Радехівщини, духовенству, військовослужбовцям, керівникам служб району, своїй пастві за допомогу та підтримку в організації заходів, всім паломникам – за участь у Ювілейній Прощі, запросив на завтрашні богослужіння.

Віримо, що Пресвята Богородиця прийняла нашу смиренну надію і наше Посвяченні Їй.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

В ЛОДА обговорили можливість реалізації україно-фінського проекту щодо переоснащення котелень
Святий отче Миколаю ти прийди до нас із раю!
Начальник Генштабу Грузії став почесним доктором Академії сухопутних військ
ГУ Держпраці оштрафувало за  використання  праці неоформлених  робітників  будівельну фірму, де заги...
Звернення Президента до Українського народу у зв’язку з Днем Героїв Небесної Сотні
Запрошуємо громадян опанувати цифрову грамотність на національній онлайн-платформі «Дія. Цифрова осв...