k2FtbBdWr1

“Е-пенсія» – призначення пенсії в «один дотик»

preferhome.com

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду.

Сервіс передбачає:

  • подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом);
  • після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (Е-ПЕНСІЯ), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Додатково: на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Це, зокрема:

налаштування послуг безкоштовного СМС- інформування (щодо призначення / перерахунку пенсії, сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR- кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

  отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

 

Пресслужба Пенсійного фонду України

контакти: +38(044)284-26-51

e-mail: pfu-zmi@ukr/net

press@pfu.gov.ua


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

За півріччя великі платники податків сплатили до державного бюджету понад 1,4 мільярда гривень
Як святкуватимуть Різдво на Львівщині
Голова райдержадміністрації Володимир Кирилич взяв участь в щотижневому спілкуванні керівництва ОДА ...
Електронні сервіси та послуги, що надаються органами ДФС
Громадськість вшанувала пам’ять композитора Михайла Вербицького
Актуальні питання соціально-економічного розвитку області обговорили під час зустрічі із Головою Ант...