k2FtbBdWr1

Експерти встановлюють причину обвалу будинку у місті Дрогобичі

1_1568375007_613x406.87875_3_0

Сьогодні, 13 вересня, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку у місці Дрогобичі на вулиці Грушевського 101.

Нагадаємо, що трагедія сталась в ніч з 27 на 28 серпня 2019 року і забрала життя восьми мешканців міста. Силами ДСНС  врятували 7 осіб, у тому числі – 5 дітей.

Відтак, до встановлення причин долучили експертів, що здійснюють дослідження, аби встановити причину обвалу житлової будівлі.

«Під час проведення технічного та візуального обстеження було встановлено, що руйнування відбулось у наслідок того, що середня стіна несуча, на яку опираються дві інші була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження», – зазначив фахівець ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» Роман Колдра.

Позаяк, він наголосив, що для повного встановлення причини – потрібно здійснити гідрологічні дослідження.

Зі свого боку, експерт з інструментального обстеження, доктор технічних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Богдан Демчина розповів, що однією із причин – є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину.

Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак, у ньому небезпечно знаходитися, тому він зазначає, що категорично необхідно обмежити доступ людей до його входу.

«Це руйнування є специфічне, адже воно – раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну – не відповідає нормам. На сьогоднішні, ми склали математичну модель, ЗD модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів експертизу для того, щоб провести подальші розрахунки», – додав Богдан Демчина.

Директор ТзОВ «Геол-Тех» Михайло Яремович розповів: «На сьогодні,  вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконуватися – буріння свердловини, проби води, а також буде виконано ряд геофізичних досліджень та інші».

Зазначимо, що після отримання узагальненого висновку, який очікують упродовж трьох тижнів,  Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На виплату соціальної допомоги дітям-сиротам – майже 1,7 млн грн
Прем'єр-міністр мешканцям Львова: Ніхто не залишать вас один на один з проблемою утилізації сміття
На Львівщині тривають роботи щодо запобігання надзвичайної ситуації на породному відвалі
Півтори тисячі учасників і 10 тематичних панелей: завтра стартує XVII Міжнародний економічний форум
Львівська ОДА оголошує збір ідей проєктів до плану заходів з реалізації Стратегії Львівщини у 2021-2...
На Львівщині триває співпраця із Консультативною місією Європейського Союзу