k2FtbBdWr1

Енергозбереження для населення: у Львівській ОДА підписали Меморандум

_1598596200_613x321.75643176734_3_0

Сьогодні, 28 серпня, Львівська ОДА спільно з банками “Укргазбанк”, “Ощабанк” та “Кредобанк” підписала Меморандум про співпрацю щодо підтримки ОСББ при впровадженні енергоефективності учасниками  Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» ДУ «Фонд енергоефективності».

Участь у підписанні взяв перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Годик.

“Основна мета Меморандуму – подальша співпраця в частині кредитування населення і зокрема, ОСББ в частині отримання кредитів на підвищення енергоефективності.  Механізм цієї програми полягає у відшкодуванні частини відсотків по кредитах за рахунок коштів обласного бюджету. Таким чином, ми здешевлюємо кредитні кошти для ОСББ, а це, в свою чергу, дозволить  зменшити платіжки за комунальні послуги”, – зазначив Андрій Годик.

«ЕНЕРГОДІМ» – це програма,  яка передбачає відшкодування на грантових умовах 40%-50% вартості заходів з підвищення енергоефективності для ОСББ. Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо залучення ОСББ до роботи з ДУ «Фонд енергоефективності».

“На сьогодні по цій програмі можна отримати відшкодування до 70 %. Якщо це стосується Львова, то 40 % відшкодовує держбюджет, 30% – міський, і згідно з цим Меморандумом, частину відсотків за кредитами відшкодовуватиме обласний бюджет. Тобто, якщо є кредитний кейс на мільйон гривень, то 700 тисяч відшкодують ці вищезгадані інституції, а решта сплачуватимуть мешканці  під добрий відсоток”,  – наголосив  директор Львівської обласної дирекції “Укргазбанку” Олег Василишин.

Зазначимо, Фонд енергоефективності схвалив 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів. Заявки подані зі Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича. 12 ОСББ розпочинають роботи цьогоріч.

Програма Фонду передбачає два Пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків:

  • Пакет «А» (Легкий) складається з відносно не дорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку) та передбачає відшкодування 40% вартості заходів.
  • Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакета «А» (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу) і передбачає відшкодування 50% вартості заходів.

На реалізацію Програми «ЕНЕРГОДІМ» Фонду енергоефективності в державному бюджеті України на 2020 рік передбачили 1,6 млрд грн.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Дев'ятьом підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів області надано пільги на о...
Політику Львівщини щодо покращення доступності регіону презентували на другому Форумі місцевого розв...
Потяг Хирів (Україна) – Загуж (Республіка Польща) здійснив пробний рейс
Мешканців Львівщини запрошують підтримати військовослужбовців-учасників чемпіонату з багатоборства
Електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначенн...
Діти учасників АТО та вихованці з притулку взяли участь у майстер-класі з розфарбовування пряників