k2FtbBdWr1

Епідемії грипу та ГРВІ на Львівщині немає: поради, як не захворіти

1

За підсумками моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Львівщині перебуває на неепідемічному рівні. У перший тиждень цього року в області захворіло 7155 осіб, серед них 58,8% – це діти до 17 років. У порівнянні з минулим тижнем епідеміологи спостерігають зниження на 3,2%.

Про це повідомили у Головному управлінні Держсанепідслужби області.

Заради недопущення ускладнень епідситуації з грипу та ГРВІ фахівці Держсанепідслужби звертаються до мешканців області з проханням уважно ознайомитись із пам’яткою щодо профілактики грипу та дотримуватись цих рекомендацій у побуті.

Пам’ятка щодо профілактики грипу

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Проте, нехтуючи власним здоров’ям і наражаючи на небезпеку оточуючих, часто хворі не звертаються за медичною допомогою, займаються самолікуванням, продовжують відвідувати роботу, їздити в громадському транспорті, відвідувати магазини, ринки та інші місця масового скупчення людей.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

– уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;

– користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

– не відвідувати місця з великим скупченням людей;

– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму;

– мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;

– користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті;

– залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Також не треба забувати про щорічну  вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу.

Пам’ятка для запобігання розповсюдження грипу в закритих дитячих установах


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Упродовж чотирьох днів за порушення правил перевезення на Львівщині оштрафували 18 фур
Україна та НАТО поглиблюватимуть співпрацю заради миру
Рада єпископів Львівської області ухвалила звернення щодо невиплати зарплати
Великі платники податків Західного регіону сплатили до держбюджету понад 2 мільярди гривень
Порошенко і Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна-Н...
У селі Перекалки завершено першу чергу реконструкції могили борцям за волю України