k2FtbBdWr1

Функціонує Національна дитяча «гаряча» лінія

preview1

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації отримало інформацію про діяльність Міжнародного жіночого правозахисного Центру «Ла Страда –Україна» щодо результатів роботи у 2014 році Національної дитячої «гарячої» лінії та Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації, які працюють на базі Цетру «Ла Страда-Україна».

– Національна дитяча «гаряча» лінія, – йдеться в інформації, – працює щоденно, окрім неділі, з 10 год. до 20 год., а Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації щосуботи з 10 год. до 18 год.

Протягом 2014 року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло 27073 дзвінків, що на 31,39% більше, ніж у 2013 році. На збільшення кількості дзвінків впливало декілька факторів. По-перше, збільшення часів та днів роботи «гарячої лінії». По-друге, соціально-політичної ситуації в Україні на емоційний стан дітей, бажання підлітків зрозуміти вплив сьогоднішніх подій на майбутнє.

У порівнянні з 2013 роком на 15% збільшилась кількість консультацій щодо психологічного здоров»я дітей та підлітків (самотність, різноманітні страхи, тощо), на 4,4% консультацій щодо статевого виховання дітей та на 3,3% стосовно фізичного здоров»я та проблем залежності. Це свідчить про розгубленість дітей в умовах нестабільної політичної ситуації, підвищення рівня їх страхів, зростання рівня тривожності та невпевненості в собі.

На Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації протягом 2014 року надійшло 7725 дзвінків, що на 8,9% більше, ніж у 2013 році. Це пов»язано з тим, що в складній соціально-політичній ситуації багато сімей опиняються в складних життєвих обставинах, що впливає на їх функціонування.

Новою категорією дзвінків на Національну «гарячу» лінію у 2014 році стали дзвінки від внутрішньо переміщених осіб та мешканців Донецької і Луганської областей. Так, у 2014 році на Національну «гарячу» лінію надійшло майже 6 тисяч дзвінків від внутрішньо переміщених осіб або осіб, які планували виїхати на безпечну територію України та щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб від мешканців України.

Отже, підтримка кваліфікованих психологів, юристів та соціальних працівників у вищезазначених ситуаціях є надзвичайно важливою.

Телефони Національної дитячої «гарячої» лінії (0800500225 або 772 з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0800500335 або 386 з мобільного).


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: