k2FtbBdWr1

Гаївочка – паняночка у Спасі та Деревлянах

IMG_4920

У Провідну неділю педагогічний, учнівський колективи та дошкільнята Деревлянського НВК після Святої Літургії водили гаївки на подвір’ях біля церков Преображення Господнього в с. Спас та Преподобної Параскеви у с. Деревляни. Настоятель церкви о. Володимир Котів поблагословив на майбутнє усіх учасників гаївок, подякував Деревлянському НВК за відродження духовних традицій. Діти разом із старшим поколінням, батьками, учителями славили Великдень –  одне з найбільших християнських свят.

-Лунали повні сили і розмаху гаївки, і завмирав від цього співу сам сивочолий Західний Буг, а кожен звук гаївки лягав просто на серце. Не було жодного понурого обличчя – усі співали і веселилися, відтворювали та відроджували Великодні звичаї і традиції нашого народу, декламували вірші. Учні початкових класів майстерно зіграли сценку «Горда писанка». Для учасників дійства була проведена забава із писанками, в якій змагалися парубки. Переможців нагородили писанками, які написали дівчата, – розповів учитель-мистецтвознавець Василь Івашків.

Директор Деревлянського НВК  Ганна Якимів привітала усіх мешканців сіл Спас та Деревляни з Великодніми святами. Побажала здоров’я,  миру  і спокою нашій державі Україні, миру і спокою в кожній родині, життя щедрого і багатого, як Великодній кошик, чудового, як наша писанка, милозвучного, як наша гаївка.

Цей творчий педагогічний та учнівський колектив невтомно відновлює  чудові українські звичаї і традиції, які передаються з покоління до покоління, пропагує святочні національні костюми, величаві дійства, родинну шанобливість і любов, виховує високу духовність.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: