k2FtbBdWr1

Громадські організації Кам’янеччини відвідали музей визвольної боротьби України у Львові

DSCF6260 - Копія

Минулого тижня районна спілка політв’язнів та станиця Братства ОУН-УПА відвідали музей визвольної боротьби України  у Львові. Нагадаємо, що  Софія Боса та Ольга Солудчик організували поїздку своїх спілчан, а також декількох членів громадської організації “Союз Чорнобиль України” у місто Львів за сприянням голови районної ради Тараса Келеберди, директора ВП “Добротвірська ТЕС” ПАТ “ДТЕК-Західенерго” Олега Таращука та Кам’янка-Бузької РДА, голова Володимир Кирилич.

-Я рада, що ви сьогодні приїхали до нашого музею, подивитесь експозиції, якщо у вас будуть бажання передати до нашого музею якість речі, документи, світлини, то я охоче приїду до вас, – розпочала свою розповідь старший науковий співробітник Світлана Кочергіна. – Цей відділ музею тут відкрито у 2012 році, а Львів йшов до неї з 1991 року, в цілому наступного року ми  будемо відзначати 125 років нашого музею. Ми показуємо героїчну сторінку боротьби українців, зокрема нашого регіону, за незалежну українську державу. У ньому немає стандартних вітрин, стилізація  інтер’єру  музею під лісові хащі, криївку, ешелон… Серед творців музею є Орест Скоп – заслужений  діяч мистецтв України, який, до речі, оформляв історико-краєзнавчий музей Кам’янеччини.

Ось етап боротьби за суверенність українських земель, період всіх політичних українських формувань, тут сокільські, січові, пластові організації, в яких формувався героїчний дух, і з часом з них виходили лідери.  Далі період ЗУНР і УНР, міжвоєнний період, діяльність на теренах Західної України бойових підрозділів УПА, рух шестидесятників. Все у фотографіях, документах, плакатах, картах, скульптурах, мундирах, особистих речах.

На плакаті десять заповідей українського націоналіста. “Тут все сказано і воно на сьогодні є актуальне. Якби ми їх сповідували, то це би було дуже велично”, – сказала Світлана Кочергіна.  Цікавою була, зокрема, розповідь про Олену Степанів – добровольця Українських Січових стрільців, яка стала першою жінкою-офіцером, про бої на горі Маківка. І приємно, що гімн Січового Стрілецтва зараз знають усі діти, бо цю пісню зараз ввели в програму. Ми будемо відзначати 100-річчя Української революції, цьому складному періоду історії нашої країни в музеї відводить чільне місце. А поруч – скульптури Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця та Августина Волошина. Науковець розповіла про діяльність Дмитра Донцова.

Особливо з пошаною говорила про зв’язкову Романа Шухевичва Ольгу Ільків, яка має 97 років,. “Вона приходила до музею і відзначала свій день уродин у цій актовій залі, читала нам свої вірші. Зичу вам такого довгого і гарного життя”, – побажала екскурсовод. Вона розповіла про Кирила Осьмака, показала особисті речі Василя Кука, Василя Вороного, показала зброю, розповіла про підтримку УПА населенням, нашими краянами, ведення підпільної пропаганди в цей період, Українську Дивізію “Галичина”, більшовицькі репресії та масове вивезення галичан до Сибіру. Тут експонуються табірні особисті речі, вишивки, малюнки. “Ці унікальні пам’ятки розкривають велич духу та нескореність борців за свободу та незалежність українського народу. Пам’ятки експозиції  допомагають нам краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули  Українську Державу”, – завершила пані Світлана.

Ольга Солудчик та Софія Боса щиросердечно подякували Світлані Кочергіній за розповідь і запросили на зустріч із членами районної спілки політв’язнів та станиці Братства ОУН-УПА Кам’янеччини, яка планується в приміщенні історико-краєзнавчого музею ім. Йосипа Брикайла смт Добротвір.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: