k2FtbBdWr1

Громадські роботи: і собі на користь, і людям на радість

 

Зчаста, залишившись без роботи, особа втрачає не тільки засоби до існування, але й бажання шукати нове місце праці. А тривале безробіття взагалі відкидає людину «на узбіччя життя». Аби допомогти мешканцям району уникнути психологічного стресу, відчути себе повноцінними членами соціуму, фахівці Кам’янка-Бузької районної філії ЛОЦЗ пропонують їм взяти участь у громадських роботах.

Відповідно до чинного законодавства, на осіб, залучених до суспільно корисної праці, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період тимчасового працевлаштування зараховується до трудового стажу. Такий вид зайнятості – це реальна можливість відновити професійні навики, завоювати авторитет і повагу серед співробітників, отримати додаткові кошти. А для багатьох громадські роботи стають своєрідним випробувальним терміном на шляху до постійної зайнятості, відтак зменшують напругу на ринку праці.

Упродовж січня-травня 2018 року фахівці Кам’янка-Бузької філії ЛОЦЗ уклали з працедавцями 10 договорів щодо організації та фінансування громадських робіт, відповідно до них у районі створено 38 тимчасових робочих місць, а 20 краян уже скористалися можливістю взяти у них участь і таким чином поліпшити фінансовий стан.

Аби населені пункти милували око жителів і гостей району чистотою та порядком, руками безробітних були упорядковані меморіали, пам’ятники, братські могили й інші місця поховання загиблих захисників Вітчизни, у належний стан приведені кладовища. Не оминули увагою такий вид діяльності як благоустрій та озеленення паркових територій, зон відпочинку, придорожніх смуг, ремонт об’єктів соціальної сфери, культових споруд тощо.

Добрим прикладом повернення мешканців сіл до трудової активності є співпраця центру зайнятості із Стрептівською, Стародобротвірською та Дернівською сільськими радами, комунальним підприємством «Господар» Жовтанецької сільської ради, Добротвірським комунальним «Підприємством по обслуговуванню житла».

Як бачимо, організація тимчасової зайнятості – справа вигідна для багатьох: безробітні мають шанс певний період попрацювати та поліпшити добробут, працедавці – отримати додаткову робочу силу та виконати вкрай важливий фронт робіт, а центр зайнятості при цьому успішно виконує свою основну місію – збалансовує інтереси тих, хто шукає роботу та її пропонує.

Ірина Чубінська, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янка-Бузької районної філії ЛОЦЗ


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: