k2FtbBdWr1

ХТО ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ – ШУКАЄ ЗАСОБИ, ХТО НЕ ХОЧЕ – ПРИЧИНИ

фото турбаба

 

Одним із дієвих інструментів мотивування краян до зайнятості є активізація їхніх зусиль на забезпечення життя власною працею, іншими словами пропаганда переваг ведення підприємницької діяльності. Недарма видатний конструктор Сергій Корольов свого часу сказав: «Хто хоче працювати – шукає засоби, хто не хоче – причини».

У повсякденній діяльності служба зайнятості систематично інформує клієнтів про можливість відкриття власної справи, підказує, які кроки варто здійснити для того, щоби почати працювати на себе, підтримує не лише морально, але й матеріально, пропонуючи скористатися і консультаційною, і фінансовою допомогою.

Посадовці Кам’янка-Бузької РФ Львівського ОЦЗ залучають пошуковців заробітку до самозайнятості поетапно: інформують їх, орієнтують на ту чи іншу бізнесову нішу, допомагають владнати юридичні питання тощо. У 2018 році четверо жителів району за сприяння фахівців філії змінили статус непрацюючого на підприємця-початківця. Вид діяльності обрали різний: від торгівлі продовольчими товарами до відкриття автомийки.

Серед згаданих осіб була і Ганна Турбаба, переселенка із Маріуполя, котра окрім одноразової виплати допомоги з безробіття, скористалася фінансовою підтримкою пілотного проекту «Рука допомоги». Кваліфіковані та вичерпні консультації посадовців ЦЗ щодо можливості розпочати власну справу остаточно переконали їх прийняти позитивне рішення на користь самостійного господарювання. За скеруванням спеціалістів держустанови вона пройшла навчання з основ підприємницької діяльності. Під час освітніх курсів розробила бізнес-план, ідея з’явилася не спонтанно: з 2010 року жінка захоплювалася манікюрними новинками та постійно удосконалювала власні навички майстра косметичних процедур. Після успішної презентації комерційного проекту Ганна придбала необхідне обладнання для облаштування сучасного салону краси. У майбутньому вона має намір забезпечити роботою ще двох краянок – перукаря та візажиста. Власниця салону краси впевнена, що її справа матиме шалений успіх, адже сучасні жінки понад усе хочуть виглядати стильно, красиво, бути доглянутими та привабливими

Заохочуючи краян до ведення бізнесу, Кам’янка-Бузька районна філія ЛОЦЗ не тільки сприяє працевлаштуванню безробітних, створенню нових робочих місць, а й допомагає особам відкрити у собі творчий потенціал і реалізувати давні мрії.

Мирослава Барила,

заступник начальника  

відділу організації сприяння працевлаштуванню

Кам’янка-Бузької районної філії Львівського ОЦЗ

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: