k2FtbBdWr1

ГУ Держпраці нагадує: карантин не звільняє від обов’язку дотримуватись вимог трудового законодавства

_1592214479_436x228_3_0_nw

Головне управління Держпраці наголошує: карантин – не дає права роботодавцям порушувати вимоги трудового законодавства. Зокрема, закликаємо роботодавців забезпечити дотримання вимог законодавства в частині оформлення трудових відносин, оплати праці, безпеки та гігієни праці.

Нагадуємо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДПС. Звертаємо увагу, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Зокрема, відповідно до змін внесених 30.03.2020, додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.

Якщо роботодавець не сплачує за працівника єдиний соціальний внесок або ж працівник отримує зарплатню «у конверті», такі трудові відносини також вважаються  незадекларованими, а роботодавцю загрожує відповідальність.

Окрім цього, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Слід зазначити, фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області щоденно консультують працівників, щодо їх прав та соціальних гарантій, а також про механізми їх захисту. За консультаціями та роз’ясненнями щодо вимог чинного законодавства звертаються і роботодавці. Правову допомогу можна отримати зателефонувавши у громадську приймальню Головного управління за номером 032 235-48-42.

Разом з тим, на виконання доручення Голови Держпраці, після послаблення карантинних обмежень в області, Головне управління відновить інформаційно – роз’яснювальну роботу шляхом безпосередніх візитів до суб’єктів господарювання. Проводити її будуть спільно з органами місцевого самоврядування, представниками районних адміністрацій, органів ПФУ, ДПС та Служби зайнятості.

Відвідуватимуть підприємства торгівлі, сільського господарства, організації харчування, надання послуг, будівництва та транспорту. Роботодавців проконсультують щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю та охорону праці.

У суб’єктів господарювання, в яких виявлять ознаки порушень, зокрема в частині належного оформлення трудових відносин, та які не усунуть недоліки за результатами превентивної роботи, проведуть заходи державного контролю.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Представників ОТГ та громадських організацій навчали основам планування розвитку громади
Наприкінці жовтня відбудеться сходження на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй
У ЗНО-2018 найбільше змін внесли у тестування з іноземних мов(+відео)
Ми створюємо ще один стовп української незалежності – Президент про заснування єдиної української пр...
До дня пам'яті та примирення підготували онлайн-виставку
День пасічника: на Львівщині понад 5 тис господарів займаються бджільництвом