k2FtbBdWr1

Інформація щодо чергового призову на строкову військову службу  у травні – липні 2020 року

armija

У відповідності до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу “, Указу Президента України від 16.01.2020 р №13/2020 “ Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових  призовів та чергові призови громадян України на строкову   військову службу у 2020 році” та Указ Президента України від 23.03.2020 р. №103/2020” Про внесення змін до указу Президента України від 16 січня 2020 року №13.

В період з травня 2020 року по липень 2020 року триватиме весняний призов на строкову військову службу громадян України чоловічої статті, які є придатними за станом здоров’я до військової служби в мирний час , яким до дня відправлення у військову частину виповниться 18 років, та старші особи, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Термін проходження строкової військової служби  18 місяців, для осіб які мають вищу освіту “спеціаліста”, “магістра” – 12 місяців.

Згідно  з Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 року №587 “Про затвердження порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу “  грошова допомога виплачується в розмірі двох прожиткових мінімумів. За офіційно  працевлаштованими  призовниками зберігається робоче місце та протягом всього періоду служби виплачується середньомісячна заробітна плата.

Призовником, яким надійшла повістка районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і строк , зазначений в повістці. Згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу “, у разі, якщо за будь яких обставин повістка не надійшла, громадянин призовного віку  зобов’язується з’явитися до призовної  в десятиденний строк з дня початку відповідно чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Уразі неявки призовника без поважних причин за викликом районного військового комісаріату на призовну комісію, він несе відповідальність, установлену законом. За ухилення від строкової військової служби передбачено кримінальна відповідальність, а саме позбавлення волі на строк до 3 років.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць  у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються: перешкода стихійного характеру, важка хвороба призовника; смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби )

Згідно з рішення Ради національної безпеки і оборони України  від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності” введено в діб Указом Президента України  від 24 вересня 2014 року №744/2014: військовослужбовці строкової служби до виконання завдань в зоні проведення операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської області залучати заборонено. Вони проходять службу виключно в місцях постійного розташування військової частини.

Згідно Конституції України – захист Вітчизни, незалежності та територіальної  цілісності України, шанування її державної символіки є обов’язком громадянина УКРАЇНИ.

 

Військовий комісар Кам’янка-Бузького
районного військового комісаріату
підполковник                           І. НІМКО


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: