k2FtbBdWr1

Інтерв’ю голови Львівської ОДА Олега Синютки журналу «Ria-Львів»

DSC_5090_1424244182_613x437.79534227241_3_0

ОЛЕГ СИНЮТКА: «ТЕ, ЩО МОЖЕ ДОЗВОЛИТИ СОБІ ГОСПОДАРНИК, НІКОЛИ НЕ ПРОБАЧАТЬ ПОЛІТИКУ»

Великий кабінет, робочий безлад на столі та чітко розписаний день. Олег Синютка – новопризначений очільник області. Чіткий у відповідях, простий як людина та професійний як держслужбовець. Про роботу, сім’ю та мрії львівського губернатора говорили за чашечкою чаю в стінах Львівської обласної державної адміністрації.

Ви тривалий час працювали першим заступником Андрія Івановича, а тепер стали головою області. Як змінилося ваше життя та робочий графік після призначення?

– Вісім років я працював у Львівській міській раді, півроку – керівником департаменту економіки, а сім з половиною років – першим заступником міського голови. Насправді змін відбулося дуже багато, починаючи від місця роботи і закінчуючи завданнями, які повинен виконувати. Напевно, став довшим робочий день.

 А з котрої до котрої працюєте?

– Це ж не основне – коли ти приходиш на роботу і коли ти йдеш з роботи. Головне, щоб за весь час ти намагався зробити максимально багато запланованих справ.

Чутки про ваше призначення були ще у листопаді. Чому так довго не погоджувалися? Чи велися переговори? Що було їх предметом?

– Довго думав, чи погоджуватись, тому що розумію, яка відповідальність лежить на керівнику області. Звичайно, були розмови та зустрічі у Києві, в тому числі з Президентом України. Говорили про майбутнє Львівщини. Президент сказав дуже просту, але значиму фразу: «Я дуже хочу, аби Львівщина відбулася». Це одне із моїх завдань.

Ви – четвертий губернатор Львівщини за попередній рік, до цього на посаді були Олег Сало, Ірина Сех, Юрій Турянський. Ваші попередники довго не затримувались. Як вважаєте, чому?

– Голова ОДА не повинен затримуватися на посаді. Він має за найкоротший термін виконати максимальну кількість завдань. Я думаю, що обставини призначення і звільнення кожного очільника – це окрема історія.

DSC_4872

Юрія Турянського призначено вашим заступником. Які у Вас стосунки?

– Юрія Турянського ще ніхто не призначив моїм заступником. Чомусь всі не зовсім правильно трактують слова, які були сказані Президентом. Президент говорив про команду, а не про роботу, а це різні речі. Із Юрієм до мого призначення, ми спілкувалися, напевно, двічі. Одного разу під час наради, а вдруге – коли повертались разом літаком із Києва до Львова.

Як збирали команду? Хто ті люди, які працюють з Вами?

– Критеріїв відбору є два: професійність і чесність. Інших критеріїв немає. Вік, стать, рід занять абсолютно мене не цікавлять. Всю команду ще поки не зібрав.

Чи є зараз із Вами люди із міської ради, з ким працювали раніше?

– Так. Керівник Залізничного району Ірина Гримак переходить на посаду мого заступника. Її профільна освіта – архітектура-містобудування. Вона має хороший досвід координації роботи в житлово-комунальному господарстві.

Серед 18 голів ЛОДА Ви – другий губернатор, якого Президент України особисто представляв. Як відбувалося представлення?

– Це величезна відповідальність, коли приїжджає Президент України особисто і говорить, що голова ОДА – це та людина, яка повинна вести область вперед. Це, повірте, велика відповідальність і дуже глибоке відчуття. Того дня ми мали можливість багато поспілкуватись. Говорили на різні теми, починаючи від війни і закінчуючи економікою.

Працюючи у мерії, Ви були господарником, а тепер стали політиком.  Що, на вашу думку, складніше?

– Те, що може дозволити собі господарник, ніколи не пробачать політику.

 З якими труднощами стикнулися після призначення?

– Найперше все-таки треба було зрозуміти, як функціонує цей механізм. І, на жаль, це була величезна проблема, бо, як виявилося, він ніяк не функціонує, все дуже розбалансовано.

 Яким було перше ваше розпорядження на посаді очільника ОДА?

– Та, чесно кажучи, я вже не пам’ятаю (сміється), бо їх насправді було дуже багато.

 Найбільші проблеми області – війна, корупція, інфраструктура. Чи маєте конкретний план дій щодо поліпшення цих сфер? 

– Якщо говорити про війну, – це мобілізація людей. Я маю на увазі мобілізацію в розумінні концентрації енергії на різні сфери. На військові, на виконання громадського обов’язку, на патрулювання. Має бути максимальна концентрація самовіддачі людей. Корупція – це насамперед мораль і професійність. Інфраструктура – це щоденна копітка робота, яка повинна забезпечуватися чималим фінансовим ресурсом.

 В інтерв’ю на одному із львівських телеканалів Ви сказали: «Не буду красти сам і не дозволю цього робити іншим». А як будете боротись із корупцією в кабінетах ради та в області загалом?

– Нещодавно я отримав інформацію, що одному із керівників департаменту за посаду пропонували хабар. Я відразу скерував ці матеріали в правоохоронні органи. Дав доручення керівнику МВС притягнути до відповідальності та порушити карну справу. Хтось позбудеться роботи, хтось, напевно, познайомиться з тюремними буднями. По-іншому не вийде. Треба починати створювати механізм, який би унеможливлював корупцію. Менше дозволів, менше втручання чиновників – це дасть більше прозорих та відкритих схем прийняття рішень. А ще – жорстке притягнення до відповідальності.

 Ви доволі довго працювали із Андрієм Івановичем. А чи пам’ятаєте, за яких обставин познайомились?

– Ми знайомі 8 років. Він мені зателефонував, як виявилося, за рекомендацією керівника Асоціації міст України, того дня ми були в Києві, зустрілись в коридорах Кабінету Міністрів. Після цієї зустрічі була довга пауза, потім ще одна зустріч у Львові, і після цього я почав працювати у міській раді.

 Чи вітав особисто мер із новою посадою?

– Так, звичайно. В нас із Андрієм Івановичем дуже добрі стосунки. Ми не дружимо сім’ями, але, незважаючи на це, ми близькі. Якби не було такого зв’язку, то не знаю, чи змогли б пропрацювати 8 років разом.

899644_10206251166021893_1057195454_o

Подейкують, що Ви доволі жорсткий керівник. А який Ви вдома?

– Навіть не знаю. Напевно, на це запитання повинна відповідати моя дружина.

 Де познайомились із дружиною? Чи пам’ятаєте той день?

– Познайомилися на роботі. Вона працювала керівником управління податкової інспекції, мала дуже успішну кар’єру. А я її успішно зіпсував. Вона народила донечку Іринку, а згодом – сина Андрія. Ми вирішили, що буде неправильно, коли двоє людей працюють на державній службі. Сьогодні вона викладає у Львівській політехніці і дуже задоволена роботою.

Чи святкуєте День святого Валентина?

– В нас із Днем святого Валентина не дуже складається. Такі особливості сімейних традицій. Дружині не пощастило, тому що 14 лютого в мене день народження.

А як святкуєте день народження?

– Я дуже не люблю «ідолопоклонінь» та «подарунковручень», тому день народження зазвичай святкую із сім’єю.

Ви багато подорожуєте. Які країна, місто найбільше запам’ятались?

– Рим! Це вічне місто. Я там був ще тоді, коли не працював у Львові. Коли вперше побачив Рим, то зрозумів: що б ми не робили, яких би зусиль не докладали, ми ніколи не зможемо створити подібне в Україні. Можна зробити краще, можна по-іншому, але так, як у Римі, не буде. Там своя історія. Але я Вам по секрету скажу, що у Львові краще.

Остання прочитана книга?

– До речі, не знаю, як інші державні чиновники, але особисто я на цій роботі потрошки стаю невігласом. Адже доводиться читати спеціальну літературу, і часто не вистачає часу для інших книг. Хоча з останніх прочитаних найбільше враження справив «Чорний ворон» Василя Шкляра. Книгу проковтнув на одному подиху, із захопленням.

Яке ваше хобі?

– Футбол, в який я не граю останні вісім років. Ніколи не можна щось виправдати роботою чи іншими справами. Я вважаю, що це просто неправильна організація робочого часу. Футбол – це те, що я люблю, та, на жаль, не вистачає часу.

Про що мріє очільник ОДА?

– Не вистачає часу для спілкування з дітьми. Я йду – вони ще сплять, я приходжу – вони вже сплять. А ще часто, коли вони тебе щось просять, ти розумієш, що робиш це через почуття відповідальності, тому що втома є більшою, аніж можливості.

Хочеться завершити те, що розпочав. Хочеться, аби те, що ти робиш, було затребуваним.

16.02.2015, www.ria.lviv.ua


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина – лідер у здійсненні реформ, - експерти Шведської Агенції Оборонних Досліджень
Понад 19 млн гривень – на оздоровлення та відпочинок дітей Львівщини
Учасників АТО запрошують до участі у конкурсі на відшкодування відсотків за кредитами на власний біз...
На Львівщині відбудеться найбільший в Україні фестиваль готельно-ресторанного бізнесу HoReCa Show Lv...
За результатами роботи оперативного штабу відкрили три кримінальні впровадження щодо незаконного вик...
В межах круглого столу розглянули запровадження системного використання аграрних розписок