k2FtbBdWr1

Інтерв’ю лікаря-епідеміолога Радехівського міжрайонного відділу ДУ Львівський обласний районний центр МОЗ України Рубанова С.В.

IMG_20200313_115723-1024x768

– Сергію Володимировичу, скажіть, будь ласка, яка ситуація в нашому районі щодо захворюваності на коронавірус.

– На сьогодні на території нашого району не зареєстровано жодного випадку короноінфекції.

– Але ж є госпіталізовані?

– Так, госпіталізовано з підозрою на коронавірус 5 осіб, які прибули з тих країн де вже були зареєстровані випадки коронавірусу. На сьогоднішній день 2 осіб із 5 вже виписані бо не підтвердився діагноз коронавірус. Нагадую, що госпіталізовуються тільки ті особи, які мали симптоми: сухий кашель, підвищену температуру, болі в грудях або поза грудиною і прибули з країн неблагополучних по захворюваності на коронавірус.

– Куди на сьогодні госпіталізовують наших хворих?

– Хворих госпіталізовують у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню, де їм проводять відповідні тести та надають необхідне лікування. Через п’ять, можливо шість, днів отримують остаточний результат чи підтвердився коронавірус чи ні.

– Які дії проводяться у помешканні людей, яких госпіталізували з підозрою на коронавірус?

– Після госпіталізації людей, які попали в сферу підозри на коронавірус, у їх квартирах проводиться заключна дезінфекція. Якщо підозра на коронавірус була зареєстрована у багатоквартирному будинку то дезінфекція проводиться по всьому під’їзду.

– Хто відноситься до людей, які мали контакт із хворим і мають самоізолюватися?

– Перераховуються всі люди, які були в безпосередньому контакті з підозрілим на коронавірус. Тільки ті люди рахуються умовно інфікованими та на них, тільки на них, може розповсюдитися карантин на протязі інкубаційного періоду. Тобто: або до моменту підтвердження коронавірусі, або до зняття цього діагнозу. Якщо підтвердиться коронавірус, то карантин продовжується ще на 14 днів. Дані люди, які є практично здоровими, повинні кожного дня перевіряти температуру свого тіла. При підвищенні температурі або інших симптомах, що характерні для коронавірусу, вони негайно повинні інформувати своїх сімейних лікарів. Щодо самоізоляції людей, які контактували з імовірним хворим, який був ізольованим та госпіталізований в інфекційний стаціонар, вони на протязі інкубаційного періоду або періоду, який визначається медичними працівниками, повинні не виходити зі своїх квартир. Забезпечувати їх харчовими продуктами можуть їхні здорові родичі, за умови використання засобів індивідуального захисту, тобто масок, рукавичок та окуляр.

Всі здорові люди, які були в під’їзді та не контактували з хворим рахуються повністю здоровими і працездатними. Вони можуть відвідувати роботу, лікарняні листки на таких людей не розповсюджуються.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: