k2FtbBdWr1

Ірина Луценко поспілкувалась із медикам Львівщини щодо змін, що чекають сільську медицину (+відео)

1

Сьогодні, 2 листопада, у Львівській ОДА відбулась нарада за участі представниці Президента у парламенті Ірини Луценко, голови Львівської ОДА Олега Синютки, заступника міністра регіонального розвитку Лева Перцхаладзе, заступника міністра соцполітики Наталії Федорович, представників апарату Президента та медиків Львівщини.

Ірина Луценко, представляючи законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»,  зазначила, що серед іншого, метою проекту закону є максимальне наближення медичного обслуговування до кожного пацієнта у сільській місцевості, забезпечення належної оснащеності сучасним медичним обладнанням закладів охорони здоров’я, визначення додаткових стимулів для залучення медичних працівників до роботи в сільській місцевості.

«Президентом України, для того щоб підкріпити цю медичну реформу, яка буде впроваджуватись певний період часу, був запропонований законопроект про так звану сільську медицину. Тут є запропоновані ідеї, які впроваджуватимуть якщо буде реалізований цей  законопроект через програму уряду, яка вже активно готується і реалізуватиметься дуже активно уже 2018 року. Відтак, виникне так звана  дискримінація, коли сільське населення буде в кращих умовах, аніж міське. І ми це будемо розглядати це як позитивні дискримінаційні дії. Львівщина, це область, де найбільше сільського населення, тому ми й приїхали, щоб розповісти і  запитати, як ви сприймаєте цей законопроект, які у вас є практичні запитання» – наголосила Ірина Луценко.

«Я знаю, що саме тут, на Львівщині, найкращий досвід і найкращі практики з обслуговування сільського населення. Власне тому ми сюди і приїхали, тому що там де є сильні практики, там можна почерпнути найбільше здорових ідей. Наприклад, те, чого ми в Києві можемо не знати» – додала Ірина Луценко.

Також під час зустрічі учасники дискутували про переваги створення телеметричних мереж, які нададуть можливість використовувати такі інструменти як телемедична консультація , консиліум, телеметрія, домашнє телеконсультування.

За даними спеціалістів, такі технології дозволять застосовувати електронну діагностику та лікування з використанням дистанційного зв’язку.

Відтак, реалізація положень проекту Закону сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

З жовтня оформлення паспорта здійснюватиметься виключно через регіональні центри з надання адмінпосл...
Конференція молодіжної моделі ООН зібрала у Львові 120 учасників з 30 країн світу
На Львівщині оголошено Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юна...
Для держслужбовців влаштували тренінги щодо конфлікту інтересів
Лісівники Львівщини у Литві вивчали нову техніку для роботи в лісі
Шановні мешканці Кам'янеччини!