k2FtbBdWr1

“Історія студентського протесту”: Революції на граніті – 28 років

1

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації нагадує про видатні сторінки історії України.

Цими днями виповнюється 28 років Студентської революції на граніті – широкомасштабної акції, яку очолювали громадські діячі, серед яких були і братчики “Студентського Братства Львівщини”.

Головні вимоги молоді були серед іншого недопущення підписання нового союзного договору, перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі, повернення на територію УРСР українських солдатів та відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. 

4 жовтня на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності) голодувала вже 151 особа: студенти з Івано-Франківська, Сум, Рівного, Полтави, Дрогобича, Вінниці, Тернополя. Протести закінчилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог студентів.

«Революція на граніті», що була повністю організована силами студентства, не мала на той час аналогів у всій Європі. Ці акції та голодування відіграли важливу роль у становленні незалежності України.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У місті Львові постійно ведуться роботи з дезінфекції контейнерних майданчиків ТПВ
В області затвердили Комплексну програму розвитку культури
З 1 січня 2018 року зростає розмір мінімальної заробітної плати
"Важливим є конструктивний діалог Львівської ОДА з обласними профспілками", - Оксана Стоко...
Аграрії можуть отримати дотацію на утримання молодняку великої рогатої худоби
Ми здобуваємо духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної - Прези...