k2FtbBdWr1

Кам”янчани вшанували пам”ять про лицаря забутих замків Бориса Возницького

1

У 2016 році відзначається  90 – річниця від дня народження видатного музейного подвижника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Бориса Григоровича Возницького. Він багато років був незмінним директором Львівської національної галереї мистецтв, та усе своє свідоме життя  скрупульозно і наполегливо збирав скарби українського мистецтва, аби зберегти їх для майбутніх поколінь. Академік Борис Возницький був «ангелом-хоронителем» українських музеїв і замків.

З нагоди відзначення та вшанування пам»яті Бориса Возницького жіночий аматорський вокальний ансамбль Кам»янка – Бузького районного Народного дому «Розмай», керівник Галина Борис, побував у Олеському та Золочівському замках. Для усіх присутніх у  виконанні “Розмаю” прозвучали мелодійні твори «Тополя», «Лелеченьки».

Після виступу  директори замків провели історичну розповідь про Бориса Возницького . “В особі Бориса Возницького всі ми маємо найвищий взірець самовідданості професії, приклад виняткової подвижницької праці та патріотичної турботи про неоцінені здобутки рідної культури. Він не потребував  особливої вдячності чи винагороди за свою працю – найбільшою втіхою для нього були відновлені ікони, врятовані картини і скульптури. Маємо спільний обов»язок зберегти  для майбутніх поколінь пам»ять про видатного музейного подвижника, а також ці численні мистецькі скарби, які він врятував від забуття  та залишив сучасникам  і майбутнім поколінням”, – звучала розповідь працівників музею.зщшрор

Усі відвідувачі мали змогу пройтися старовинними кімнатами замків та побачити столітні картини, доторкнутися до мурів таємничих та гарних будівель, які увіковічнили свою красу для майбутніх поколінь.

 

 

 

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: