k2FtbBdWr1

Кам’янеччина презентувала “Богородицю українських стародруків”

DSC08020

22 травня перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський, голова районної ради Тарас Келеберда, заступник голови районної ради Наталія Мудрик взяли участь у відкритті виставки-презентації “Богородиця українських стародруків”. Захід відбувся у комунальній бібліотеці для дорослих Кам’янка-Бузької міської ради, презентацію провів директор закладу Василь Івашків:

-На хвилі радісного Воскресіння Христового, в передчутті Його Вознесіння, у травневі дні, коли складаємо найщиріші наші молитви, прохання, обітниці Пресвятій Матері, і за такої нагоди ми зібралися тут. А позаяк ми є бібліотекарі, то, звичайно все це будемо робити через призму книги. Такі книги ми рідко бачимо, вони зберігаються у фондах, в цих книгах ми будемо шукати зображення Пресвятої Богородиці. Мистецтвознавець розпочав із графіки ХУІІІ століття, ознайомив із композиціями заставок, зображень Богородиці, графіки кінцівок розділу книги. Зупинився на символах християнської віри, розповів про Вижгородську Богородицю, Ченстоховську ікону, “Оранту”, Почаївську Богородицю, “Знамення” та інші. Стародруки можна сфотографувати, але ніколи більше не повернеться час їх творення. І щораз більше вагомим є їхній порятунок, їх збереження.

Науковець пригадав копітку роботу з підготовки конференції з нагоди 150-річчя Андрея Шептицького, яка відбулася у Кам’янка-Бузькій. Розповів про скарби, які посідали наші предки, про велику подвижницьку працю лідерів Церкви, вірних,  про церковні книги, їх оформлення, придбання. Ось в одній із книг храму Кам’янеччини запис “Книги ці куплені коштом парафіян 1942 року”. Війна, а факт придбання книг у такий час є подвигом в ім’я книги.

Присутні ознайомилися з колекцією українських стародруків, це книги, які зберігаються в одному – трьох примірниках, або ж більша половина цих видань зберігається за межами України. Сподіваємось, на часі створення зведеного фонду державної інформації про українські стародруки.

Василь Івашків склав подяку Пресвятій Богородиці, які Вона дала йому у житті. Адже пан Василь був вибраний слухачем експериментальних курсів на базі Академії мистецтв та коледжу Труша, де навчався історії і теорії мистецтв, де познайомився із талановитими і великими людьми – митцями, проілюстрував роботу над збереженням церковних розписів, ікон, палітурок цінних книг, тощо.

Андрій Вашківський висловив щиру вдячність за проведений захід, духовне збагачення. У слові відчувалося, що він також любить і цінує світ мистецтва, бажає розвитку духовності і творчості Кам’янеччини.

“Міська публічна бібліотека дуже приємно вражає якоюсь своєю живістю. Вона достойно працювала. але тепер в неї вселилася якась така нова жилка, нове бачення і Ви, Василю Олексійовичу, є тим двигунцем всього того прекрасного, що тут відбувається. Ми відчули, що Ви закохані у те, про що ми сьогодні почули. Сьогодні живемо в час виборів, політики,  перетворень у державі, а тут побачили, що є інший світ –  світ мистецтва, добра,  світ душі і  в нього час від часу нам треба теж занурюватися. Я вам щиро-щиро за це дякую”, – сказала голова профспілки відділу освіти РДА Віра Краєвська.

А педагог Тетяна Петрик додала: “Сьогодні називали  своїх вчителів, які вдихнули, напевно, в душу творчість, натхнення, пошук, яку сьогодні Ви перед нами відкрили. А я дякую і Господу і Богородиці за те, що майже 30 років я знаю Вас, і рада, що, напевно, і це присутнє тут молоде покоління долучилося до того великого знайомства із Василем Івашківим – непересічною людиною нашої землі”.

DSC08003DSC08000
DSC08004 DSC08006 DSC08009 DSC08011 DSC08013 DSC08018 DSC08020 DSC08024 DSC08025 DSC08028


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: