k2FtbBdWr1

Кам’янеччина відзначає 100-річчя Української революції

апаратна

-Вшанування 100-річчя Української революції – першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті – відбувається на загальнодержавному рівні. Об’єднуючи історичні події, ми повинні шанувати традиції боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу. Події, пов’язані із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, мали велике значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель і тепер сприяють консолідації суспільства. Тому під час проведення заходів ми вшануємо учасників національно-визвольної боротьби всіх періодів українського державотворення, – наголосив голова райдержадміністрації Володимир Кирилич під час засідання організаційного комітету.

Керівник апарату РДА Любов Височанська ознайомила присутніх з Указом Президента України, рішенням Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голів ОДА та РДА  про вшанування 100-річчя Української революції – першого досвіду українського державотворення ХХ століття.

Так, заходи заплановано провести на територіях усіх місцевих рад. Розпочнуться вони з молитовного благословення. У райцентрі о 14.00 год відбудеться флешмоб, а о 16.00 – урочиста академія в Кам’янка-Бузькому районному Народному домі. У фойє буде організована книжкова виставка. Відбудеться покладання корзин квітів до могил, пам’ятних знаків, пам’ятників, святковий концерт.

Учасники зустрічі обговорили також форму подачі історичної довідки, директор публічної бібліотеки Кам’янка-Бузької міської ради Василь Івашків готує тематичний відеоролик. проілюстрований фото-, кінодокументами і фонограмами. “Його назва – “Українська соборність від Камінки Струмилової до Софії Київської”, адже наш краянин – відомий галицький політичний діяч Лонгин Цегельський – 22 січня 1919 року виголосив на Софіївському майдані у Києві  Акт Злуки – універсал про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну “, – сказав історик Василь Івашків. Додамо, що державник Лонгин Цегельський належав до Камінецької гілки знатного роду греко-католицьких священиків.

-Пропоную 16 січня о 14.00 год провести у районному Народному домі наступне зібрання організаційного комітету, де ми вже зможемо ознайомитись із відеоматеріалами. Можливо до цього часу від громадських інституцій поступить пропозиція щодо виступу учасника національно-визвольних змагань – живого символу героїчного українського народу, – завершив Володимир Кирилич.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: