k2FtbBdWr1

Кам’янеччина вшанувала пам’ять жертв політичних репресій

IMG_20190519_123450

19 травня Кам’янеччина вшанувала пам’ять жертв політичних репресій. Представники влади і громадськість поклали квіти та лампадки до могили жертв політичних репресій на території ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 міста Кам’янка-Бузька. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять постраждалих під час репресій радянських часів. Отець Василь Мороз та отець Григорій Зомбек  відслужили екуменічну панахиду.

До присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський: «Згідно з Указом Президента України у третю неділю травня вся Україна згадує невинно убієнних жертв політичних репресій комуністичного режиму. Сьогодні ми поминаємо синів та доньок України, синів та доньок України, які проживали на території Кам’янеччини. У міській тюрмі дев’ятнадцять Кам’янчан було замордовано комуністичним режимом. Ці люди цвіт нації – це представники товариств «Просвіта» та «Сільський господар». Сьогодні на цьому місті ми відчуваємо той біль який терпіли їхні рідні та батьки. Таких могил на території України надзвичайно багато. Тому що комуністичний режим всілякими способами та методами старався зламати дух українця. На нас лягає велика відповідальність щоб жоден червоний терор, коричневий терор не призвів до геноциду нашої української нації. Ми повинні бути сильними та пам’ятати це завжди! Слава Героям! Слава Україні!»

Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: