k2FtbBdWr1

Кам’янка-Бузька районна державна адміністрація звертається з проханням не спалювати суху траву, рослинні рештки, стерню та побутове сміття

5Aeu8Zo5p9w-2

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає великої шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Пам’ятаймо, що під час спалювання у повітря виділяється небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричиняють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість грунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

Нагадаємо, що  за самовільне випалювання стерні, сухої  рослинності  або  її  залишків  штрафи  збільшились з 10 – 70  до 180 – 1260  неоподаткованих мінімумів  доходів  громадян а це від 3060  грн. до  21420 грн.

За самовільне  випалювання  рослинності  або  її  залишків  в межах територій  та об’єктів  природно – заповідного  фонду штрафи  збільшилися  з 20 – 100  до 360 – 1800  неоподаткованих мінімумів доходів громадян а це від 6 120 грн. до 30 600 грн.

Закликаємо не спалювати стернюсуху рослинність та сміття, а також бути обережними при поводженні з вогнем.  Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоювати своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У ЛОДА представили керівників двох департаментів
Покращити естетичний вигляд автодоріг
У знеструмлених районах області відновили електропостачання
У Кам’янка-Бузькому районі відновлюються спортивні ігри серед підприємств, організацій, установ та з...
ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ ЗА 2016 РІК
Фондом соціального страхування України за 8 місяців 2018 року призначено одноразову допомогу через в...