k2FtbBdWr1

Кам’янка-Бузький районний військовий комісаріат: проходження служби у військовому резерві

10_267_-650x400

Громадяни України ( крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві  Збройних Сил України та інших військових формувань (ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»). Для цього вони мають пройти професійно-психологічний відбір, за станом здоров’я бути придатними до служби у військовому резерві.

За особою, яка відповідає вимогам, укладається контракт про проходження служби у військовому резерві.

Резервісти – особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування військових частин та інших військових формувань у мирний та воєнний час.

Проходження служби у військовому резерві здійснюється двома шляхами:

в мирний час – шляхом укладання контракту на проходження службу у військовому резерві в добровільному порядку (стаття 26-1 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»)

в особливий період – шляхом зарахування на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку.

Таким чином, на даний час існує дві категорії резервістів:

-ті, які уклали контракт на проходження службу у військовому резерві (в добровільному порядку) та не були призвані під час мобілізації (контракт не може бути припиненим (розірваним) в особливий період);

-ті, які зараховані на службу у військовому оперативному резерві першої черги (в обов’язковому порядку).

В той же час Постановою визначено, що оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на резерв першої черги та резерв другої черги, на комплектування яких призначені резервісти та військовозобов’язані, як у мирний, так і у воєнний час.

При цьому, для уникнення подвійного тлумачення, необхідно розрізняти категорії резервістів (служби у військовому резерві за контрактом та служби у військовому оперативному резерві першої черги в особливий період) та види оперативного резерву (резерв першої та другої черг).

В подальшому облік резервістів здійснюється:

у військових частинах – у порядку визначеному директивою Генерального штабу ЗС України від 27.05.2015 № Д-7 “Про уточнення порядку комплектування Збройних Сил України резервістами в особливий період” (зі змінами внесеними директивою Генерального штабу ЗС України від 27.08.2015 Д-13) (далі – директива Д-7);

у військових комісаріатах – у порядку визначеному директивою Д-7, за виключення. Залучення резервістів оперативного резерву здійснюється згідно вимог Методичних рекомендацій щодо прийому, розміщення та всебічного забезпечення резервістів, порядку підготовки та проведення з ними занять, затверджених начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України 04.07.2016 року.

Резервісту компенсується:

середньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;

гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.

Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):

грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4800 до
6400 грн. 
(у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);

одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн.;

добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;

одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.

Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:

збереження робочого місця;

державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає:

по закінченню зборів: 5000 – 7000 грн. (в залежності від військового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах) – буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази (добові не зміняться);

за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів): 1600 – 3100 грн.
(в залежності від військового звання);

працюючи резервісти – середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час. що він перебував у військовій частині;

не працюючи резервісти – одну мінімальну заробітну плату на місяць в розмірі 3200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1286 грн.);

можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, тощо.

Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

Резервісти не належать до зайнятого населення в Україні і мають право відповідно до законодавства про зайнятість населення бути визнаними безробітними та зареєстрованими у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої.

Служба військовому резерві запроваджується з метою планомірної підготовки резервістів для комплектування Збройних Сил України, а в інших військових формуваннях – їх керівниками за погодженням з Генеральним штабом  Збройних Сил України.

Згідно Указу Президента України від 18 травня 2015 року №274/2015 «Про внесення змін до Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України» «В особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, звільнені зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, – на посади відповідно до їх військових звань».

Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу.

Це дозволить при необхідності проведення чергової ротації або загальної мобілізації сформувати підрозділи з підготовлених військовослужбовців, які вже пройшли бойове злагодження.

Виклик резервістів військового оперативного резерву першої черги на військову службу під час мобілізації здійснюється з оголошенням загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації. Час на прибуття резервіста до військової частини (підрозділу) з моменту його оповіщення визначається — одна доба. В такому випадку, резервіст зобов’язаний прибути до своєї військової частини протягом 24 годин або самостійно, або за допомогою військового комісаріату.

Військові частини, за рахунок доукомплектування ними, будуть готові у стислі терміни до виконання завдань без додаткового проведення бойового злагодження.

Також було підкреслено, що призначення військовозобов’язаного до військового оперативного резерву не є перепоною щодо залучення його до проходження військової служби за контрактом. Навпаки, Генеральний штаб розглядає цю категорію військовослужбовців як пріоритетну для укладання з ними контрактів та комплектування ними військових частин, установ Збройних сил України.

Також було наголошено на тому, що норма, згідно якої ми відходимо від принципу виключного добровільного комплектування військового резерву, діє тільки на особливий період. По його закінченню, всім резервістам оперативного резерву буде запропоновано в добровільному порядку укласти контракт на подальше проходження служби в резерві.

Керівництво Збройних сил України розуміє, що для збереження в армії максимальної кількості підготовлених резервістів необхідно збільшити привабливість служби.

Збори проводяться згідно плану підготовки Збройних Сил України у кілька етапів (орієнтовні дати):

ОР – 1

І   етап –  з 17 січня до 15 лютого;
ІІ  етап – з 11 березня до 8 квітня;
ІІІ етап – з  30 березня до 28 квітня;
IV етап – з 18 квітня до 17 травня;
V  етап – з 26 квітня до 25 травня.

ОР – 2
І   етап –  з 18 лютого до 4 березня

Військовий комісар
Кам’янка-Бузького РВК
підполковник                                                                         П.В.Марусин 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Державними нагородами відзначено 5 909 військовослужбовців Збройних Сил України
Офіцери із США та Канади поділилися досвідом зі львівськими студентами-журналістами
Стартував процес створення Кам"янка-Бузької ОТГ
У Львові вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги
Голова ЛОДА та Посол Японії обговорили проекти в альтернативній енергетиці та аграрній галузі
У День Незалежності біля пам’ятника Шевченку створять велике панно із пазлів