k2FtbBdWr1

КАПЕ́ЛА БАНДУРИ́СТІВ УКРАЇ́НИ ім. Г. Майбороди виступила у Кам’янеччині

DSCF5066головна

16 травня на сцені Кам’янка-Бузького районного Народного дому виступила Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди.  Художній керівник, головний диригент, доцент національної музичної академії ім.Чайковського, народний артист України Юрій Курач. Півторагодинне мистецьке дійство заполонило серця глядачів, професіонали – працівники музичних шкіл Кам’янеччини, інших закладів культури – сяяли радістю, їхні душі сповнилися високим натхненням, інші глядачі щасливо аплодували, вигукували “браво”, підспівували,  бажали артистам всіляких щедрот.

На завершення концерту заступник голови Кам’янка-Бузької міської ради Богдан Ковалюк сказав: “Ми ще не усвідомили, хто до нас сьогодні приїхав. Вже давно ця сцена не бачила і не чула такого прекрасного колективу, якому 100 років минає,  який об’їхав увесь світ”. Досвідчений митець культури пригадав: “Коли ми були в Києві на святкуванні 70-річчя Мирослава Вантуха, керівника ансамблю танцю імені П. Вірського, якому також аплодував весь світ, то це було мистецтво танцю, сприймалося візуально. Але коли весь світ сприймає український колектив як і ми – то це є гордість за нашу державу, за нашу культуру. Я зараз говорю, а серце вискакує з грудей, настільки хвилююся, настільки це приємно, коли тут у нас є знаменитий, іменитий колектив”.

Кожен присутній на концерті відчув гармонію між сценою і залом. “Не має слів, щоби висловити слова вдячності за прекрасне мистецтво, яке ви нам сьогодні показали. Я думаю, ті, кого сьогодні не має в цій залі, – дуже пожаліють. Бо це не якась гучна, шумна, беззмістовна група, яка заполонює ефір телебачення і радіо. Це високе мистецтво української культури, це є так званий еталон нашої нації”, – додав Богдан Ковалюк. Він подякував керівнику колективу: “Пане Юрію, ви нам дали поштовх до духовного зростання, шанування нашої української культури” і в знак пам’яті про наше місто подарував картину із зображенням старовинного пейзажу Кам’янка-Бузької, корзину квітів.

Завідувач сектору культури Любов Водоніс пригадала слова Ліни Костенко: “Митцю не треба нагород, Його
судьба нагородила, Коли в людини є народ, Тоді вона уже людина”. “А ви є людьми з великої літери, ото ж, ми вас щиро вітаємо на кам’янецькій землі”. Вона вручила подяку від РДА, районної ради, депутатського корпусу району за велику творчу працю, високу майстерність, збереження та примноження надбань української культури.

Юрій Курач – наш земляк із Золочівщини – подякував усім, і сказав: “Я думаю, що до вас нам треба приїхати ще не раз”.

У фойє НД викладач класу бандури Кам’янка-Бузької музичної школи Марія Хорочко поділилася враженнями: “Не можна передати словами відчуття. Яка техніка гри! Я в житті навіть не думала, що не побувавши в Києві, можна почути таку капелу в нашому маленькому містечку. Ми просто захоплені, вражені, многая і благая літа керівнику, всім учасникам! Від таких великих артистів ми черпаємо естетику виконання творів, вчимося, як передати пісню, мелодію, ту енергію, щоб захопити глядачів”. У них велика повага до глядача – це також важливо, артисти при виході на сцену кожен вклонився, по завершенні виступу – двічі або й тричі. Відчувалося, що глядачі їх люблять, поважають. “Крім того, що артисти технічні, вони так високо духовні, і не тільки в Києві, а й під час виступів у таких маленьких містечках, як наше. Боже, дай щоб їхні ручки працювали, інструменти і голоси звучали, а душі плекали любов між людьми!”, – побажала бандуристка.

Довідково: Кожен виступ Національної заслуженої капели бандуристів України вражає своїм внутрішнім духом нескореності та прагнення до самобутності, самодостатності – риси, яка завжди була, є і буде ознакою великих народів світу. Як ті паралельні квінти, що є характерною ознакою особливо української пісні, ця пісня живе своїм окремим неповторним життям і творить свою неповторну гармонію. Так і капела бандуристів – новітній синтетичний удосконалений вид українського кобзарського мистецтва творить своє неповторне мистецьке буття. Найкраще звучання чоловічих голосів свідомих українців – кращих синів свого народу – в поєднанні з блискучим віртуозним акомпонементом бандур, виконання складних творів на рівні кращих зразків світової класики, що при тому базуються на глибинній національній основі, філігранна відшліфованість кожного номера, величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором, елементами сучасного веселого шоу, козацьке характерництво – не може не вражати, не заворожувати глядачів.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: