k2FtbBdWr1

КОРОНАВІРУС: ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

На титульну сторінку

Коронавірусна інфекція  –  гостре вірусне захворювання, характеризується ураженням органів дихальної системи, ШКТ, незначною інтоксикацією. Збудник – патогенний РНК-одноланцюговий вірус родини Коронавірусів (Coronaviridae), що попередньо названий коронавірусом 2019 року (2019-nCoV).

Раніше ураження вірусами цієї родини виявлені у птахів та багатьох ссавців (кажанів, верблюдів, свиней, мишей, собак, котів). Тепер нові коронавіруси ссавців ідентифікуються регулярно. Короновірус може передаватися людям від тварин (є зоонозною інфекцією), достовірно підтверджене зараження людини людиною зафіксоване у провінції Ухань (Китай) у грудні 2019 року. Спалах захворюваності розпочався з м. Ухань (Китай). Коронавірусна інфекція відома також як гостра респіраторна хвороба, спричинена 2019-nCoV, вірус пневмонії м. Уханя, коронавірус Уханя, вірус пневмонії ринку морепродуктів м. Уханя.

Діагностика. Провести діагностику коронавірусної інфекції тільки по клінічній картині неможливо через ідентичність симптомів з іншими видами респіраторних інфекцій. Інфікування коронавірусом може бути підтверджено лише лабораторними методами діагностики: виділенням вірусу з допомогою ЗТ-ПЛР та ІФА; виявленням його антигену в епітеліальних клітинах носа за допомогою імуноферментного аналізу; визначенням титрів специфічних антитіл. Матеріал для дослідження – слиз, мокротиння, кров, сеча та ін. При підозрі на розвиток пневмонії лікар призначає рентгенографію. Диференціальна діагностика проводиться з риновірусною інфекцією, РС-інфекцією, бактеріальними та вірусними гастроентеритами.

Лікування. Лікування коронавірусної інфекції легкої форми або середньої тяжкості симптоматичне: лікарські засоби для зниження температури, кашлю, препарати від нежитю тощо.
В основі лікування важких форм коронавірусу лежить медикаментозна терапія: противірусні засоби; специфічні імуноглобуліни; кортикостероїди. При розвитку тяжких ускладнень показано застосування антибіотиків, проведення штучної вентиляції легень.

Профілактика. На сьогодні спеціальних заходів профілактики коронавірусної інфекції немає – вакцину не розроблено. За виявлення найменших симптомів захворювання рекомендується перебувати вдома. У період спалахів захворюваності необхідно:
максимальне обмеження контактів з оточуючими; уникати тісного контакту з інфікованими;
не відвідувати регіони, де поширена коронавірусна інфекція;
місця великого скупчення людей;
обмежити контакти на близькій відстані; носити засоби індивідуального захисту (маски);
регулярно мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами; Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук — розчин з вмістом спирту 60–80% або з 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується найбільше бруду).
Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.
не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60 %)
Також рекомендовано частіше провітрювати житлове приміщення; зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.
Шановні батьки і діти! Служба у справах дітей Кам’янка-Бузької районної державної адміністрації закликає всіх критично мислити, зберігати спокій, допомагати один одному та не поширювати фейків щодо коронавірусу!

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:
Залишайтеся вдома, якщо захворіли.
Уникайте тісного контакту з іншими людьми.
Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля – ретельно мийте руки.
Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.
Обов’язково використовуйте захисну маску, якщо захворіли, а також – коли перебуваєте у місцях великого скупчення людей задля додаткового захисту. Вона має покривати ніс і рот та щільно прилягати, без відступів по краях. Не чіпайте зовнішню частину маски руками. Змінюйте маску кожні чотири години та не використовуйте маску повторно.
Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем.

Пам’ятайте, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію — переважно це гарячка, кашель, труднощі з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційного періоду. Вірус може спричинити запалення легень.
Бажаємо всім міцного здоров’я!

Коронавірус 1

Коронавірус 2

Коронавірус 3 Коронавірус 4 Коронавірус 5

Коронавірус 6 Коронавірус 7

Коронавірус 8 Коронавірус 9 Коронавірус 10

Коронавірус 11 Коронавірус 12 Коронавірус 13


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: