k2FtbBdWr1

Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

1

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на  жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки  тіньової заробітної плати, як  і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення  трудових  відносин  містить  в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так  як до кишені  надходять «чисті доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій.

Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців. Вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Також згідно п.4 ст. 16 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV  від 09.07.2003 р.  наймані працівники можуть самі  звернутися  до  органів   Пенсійного фонду  або  зареєструватись  на веб-порталі  та отримати інформацію стосовно нарахованої заробітної плати та відрахувань до Пенсійного фонду.

Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають оплачувану відпустку.

Звертаємо увагу і самих роботодавців, якщо у вас працюють наймані працівники і з ними укладено трудові угоди, то звітуйте вчасно до відповідних органів.

Відповідно  до  діючого  пенсійного  законодавства  встановлена  пряма залежність  розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за  які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску. Нагадуємо, що відповідно до  ЗУ від 03 жовтня 2017 року №2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» з 2018 року  право на пенсію  мають особи за умови наявності 25 років страхового стажу,  з 2019року-26років  страхового стажу  і  так  щорічно  збільшення на 1рік  до  досягнення  35 років  страхового стажу в  2028 році.

Слід пам’ятати, що офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львівській ОДА обговорили питання щодо формування позитивного туристичного іміджу області
У Львові презентують виставку "Народна війна 1917-1932"
На Самбірщині відсвяткували свято врожаю «Обжинки – 2017»
Український експорт демонструє зростання»,- Наталія Микольська на Львівському експортному форумі
Альтернативна енергетика та розвиток інфраструктури: Олег Синютка зустрівся з представниками компані...
3 жовтня стартує осінній Будівельний Форум