k2FtbBdWr1

Львівщина – лідер реалізації процедури оцінки впливу на довкілля і стратегічної екологічної оцінки, – Остап Семерак

IMG_3304_1550843742_613x408.66666666667_3_0

 22 лютого із робочим візитом на Львівщині перебуває Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Відтак, Міністр взяв учать в Семінарі з питань реалізації ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) та ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) у Західному регіоні України.

«На семінар запрошені регіональні представники всіх Західноукраїнських областей для аналізу практичного застосування двох нових законів, які були прийняті в Україні на вимогу угоди про асоціацію і імплементацію європейських стандартів до українського законодавства у сфері захисту довкілля. Це Закон «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку». Ці закони запровадили новий інструмент, який скасував старий принцип державної екологічної експертизи. За той рік, що Закон працює  говоримо про те, що 2,5 тисячі процедур розпочато в Україні. Приблизно 25% вже завершено»,- зазначив Остап Семерак.

Під час семінару проаналізували виконання західними регіонами України перших результатів роботи нової європейської моделі процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки, яка стала обов`язковою для державних програм, генпланів, містобудівних планів, стратегій розвитку областей, державних, місцевих галузевих програм.

Нагадаємо, що відповідно до неї всі довгострокові програми розвитку оцінюються із врахуванням наслідків для довкілля.

«Якщо говорити в зрізі областей, де найбільш продуктивно реалізується процедура оцінки впливу на довкілля і стратегічної екологічної оцінки, то лідером є Львівська область. Другі та треті – Харківщина на Полтавщина відповідно», – додав Міністр.

Про досвід відкритості влади і бізнесу для громад Львівщини розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Я переконаний, що громада і бізнес схвалять такий закон. Адже закон врегульовує процедуру і разом з іншими нормативними документами, які будуть вдосконалюватися, чітко показує канву, по якій повинні всі рухатися. Я думаю, що таким чином ми точно дамо людям можливість впливати на процес , а бізнесу побачити послідовний розвиток і можливості розвитку», – наголосив Олег Синютка.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львівському університеті презентували фільм, присвячений отцю Михайлу Вербицькому
Понад 750 книг шеститомного видання творів Романа Іваничука поповнять фонди бібліотек області
Розпочав роботу Національний освітній проект «Школа сімейного лікаря»
Управління туризму та курортів рекомендує: літо в смт Славсько(+відео)
Під час аукціону в оренду передали три водні об’єкти на території Львівщини
Понад 170 конкурсних пропозицій: завершився відбір проектів на обласні програми департаменту ЖКГ