k2FtbBdWr1

Львівщина вшанувала пам’ять жертв політичних репресій

1

21 травня, з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів відбулися пам’ятні заходи.

Зокрема, заступник голови – керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська спільно з громадськістю поклали квіти та лампадки до підніжжя пам’ятника.

“Ми низько схиляємо голови за загиблими і жертвами політичних репресій.  Допоки наша пам’ять жива, ми знаємо і ми впевнені, що ми хочемо бути вільними, ми знаємо, що ми – сильні і жоден ворог нас не переможе. Тому сьогодні наші українські хлопці, наші незламні духом борці захищають нашу з вами державу від лютого і ненависного ворога”, – зазначила Маріанна Вільшинська. 

Опісля, на пам’ятному місці провели екуменічну панахиду та віче і виконали гімн України.

 

Довідково:

Щорічно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій, який установлений Указом Президента України.

Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року, а закінчилися у другій половині 1980-х рр.

Терор носив цілеспрямований, організований характер, уразив практично всі верстви української нації – інтелігенцію, військовиків, політиків, діячів церкви, культури та мистецтва, та найбільше вдарив по селянству.

Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні стали також росіяни, поляки, німці, євреї, представники інших національностей.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: