k2FtbBdWr1

Львівський національний університет ветмедицини отримав унікальний цифровий рентгенкабінет

index1

У рамках гранту Європейського Союзу «Ветеринарна школа передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького встановлено унікальний цифровий рентгенівський кабінет найвищого світового рівня.

За своїми медико-технічними параметрами кращого в Україні на сьогодні, принаймні у вищих навчальних закладах, немає. Отримане обладнання дає змогу отримати цифрове зображення уражених частин тіла дрібної тварини буквально за кілька хвилин. І при цьому не використовується т. з. рентгенівська фотоплівка.

Скановане зображення високої роздільної здатності передається на монітор комп’ютера і лікар має можливість відразу ж визначити місце та характер перелому кісток чи розірваних м’язів і стан тканин. Усі фото залишаються в пам’яті комп’ютера, а також їх можна записати на мобільний носій (флешку, диск, тощо).

Отримане обладнання виготовлене в Угорщині (за американською ліцензією). У його комплект входить власне рентгенівський апарат, системні блоки, два спеціальні потужні монітори, програмне забезпечення. Загальна вартість – близько 800 тисяч гривень.

Унікальний цифровий рентгенкабінет дасть змогу господарям собак, кішок, птахів, черепах та інших дрібних тварин швидко пройти діагностику та знайти у своїх домашніх улюбленців місця переломів. А студенти-ветеринари на практиці отримали можливість знайомитись з передовими технологіями та оволодіти найсучаснішими методами досліджень. Натомість аспіранти, доценти та професори зможуть проводити наукові дослідження на найвищому європейському рівні, а фотофіксація проведених дослідів і експериментів сприятиме якісному покращенню наукових публікацій.

Згаданий грант ЄС реалізовується Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького спільно з колегами з Люблінського природничого університету (Польща).

За інформацією  ПРЕС-СЛУЖБИ ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

15 червня в Україні оголошено Днем жалоби
Львівщину представили на Міжнародній виставці охорони навколишнього середовища POL-ECO-SYSTEM
Військові Стрийського зенітного ракетного полку відзначили 75-річчя з дня формування частини
«Завдання децентралізації - забезпечити ефективний місцевий регіональний розвиток», - В’ячеслав Него...
У Новояворівську стартував XXVIІ Міжнародний фестиваль «Молода Галичина-2019»
Медична комісія погодила перелік обладнання для комунальних некомерційних медичних закладів та устан...