k2FtbBdWr1

«Меншість серед більшості»: у Львівській політехніці відбувся Міжнародний симпозіум щодо функціонування української меншини у Польщі

1

Сьогодні, 25 квітня, у НУ “Львівська політехніка” відбувся Міжнародний симпозіум “Меншість серед більшості: українці Польщі”.

Із вітальним словом до учасників звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Дискусія про меншість українців в Польщі є нетиповою і особливою, якщо її порівняти із становищем українців у будь-якій іншій державі. Сьогодні і Президент, і Уряд чітко бачать в наших сусідах наших партнерів, лобістів, країну, яка на моє переконання і далі залишатиметься локомотивом руху України до стандартів Європейського Союзу, до членства України в Північноатлантичному Альянсі. Друге важливе для нас – сьогодні на території Республіки Польща є історичні цінності, родові коріння мешканців, які сповідують українську ідентичність і ми повинні зробити усе, щоб ці українські корені, культурні надбання залишалися в доброму стані, і були тими осередками, які сприятимуть розвитку української культури”, – зазначив Олег Синютка.

Опісля із тематичними довідями виступили  народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща, голова підкомітету з питань економічного, секторального співробітництва та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Білозір, член Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин, директор Підляського Наукового Інституту, Польща, м. Люблін д-р Григорій Купріянович, член Головної управи Об’єднання українців Польщі, м.Перемишль Ігор Горків.

Відтак, у межах зустрічі порушили питання національних меншин у Європі як одне із найбільш актуальних та гострих у політиці країн ЄС та Польщі, зокрема вплив особливостей національного і загальноєвропейського законодавства, візової лібералізації, інтенсифікації міграції українців до країн ЄС, внутрішньополітичної кон’юнктури України та Польщі, зовнішньополітичної діяльності наших держав та євроінтеграції на стан і функціонування української меншини у Польщі.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: