k2FtbBdWr1

Мешканців Львівщини запрошують до участі в онлайн конкурсі

_1586441782_613x321.29655172414_3_0_nw

До Міжнародного дня Сонця управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує онлайн конкурс «Сонячний колектор – своїми руками!».

Умови конкурсу:
– Виготовити працездатну модель сонячного колектора для приготування гарячої води з використанням порад посібника або за власним проектом;
– Подати детальний фото та відеозвіт процесу виготовлення і коротку інформацію про себе в довільній формі до 12:00 год 30 квітня 2020 року на електронну пошту vdelviv@ukr.net (з використанням хмарних сервісів на зразок drive.google.com для завантаження фото та відеозвіту).

Всі проекти будуть оприлюднені на сторінціfacebook департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження та сторінціfacebook Cонячна Львівщина.

Конкурсна комісія у складі працівників управління енергозбереження, науковців та представників громадськості обере кращий проект 4 травня. Переможець отримає цінний подарунок, який дозволить реалізовувати подальші проекти з використання сонячної енергії.

За додатковою інформацією можна звертатись на електронну скриньку: vdelviv@ukr.net.

Оскільки призовий фонд формується без залучення бюджетних коштів, також департамент просить зголошуватись представників підприємств та фірм, які працюють в сфері відновлювальної енергетики і готові долучитись до формування призового фонду на спонсорсько-меценатських умовах.

Довідково:

Щоб привернути увагу до можливостей використання відновлюваних джерел енергії, європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 року організовує відзначення щорічно 3 травня – Дня Сонця.
Метою проведення заходу є привернення уваги до можливостей використання енергії сонця як відновлюваного джерела енергії та підвищення енергонезалежності і чистоти нашої планети.

Зазначимо, що на Львівщині вже працює 53 сонячні електростанції (СЕС), загальною потужністю 326,554 МВт, у що інвестовано понад 290 млн євро. Також багато проектів в стадії реалізації у Золочівському, Миколаївському, Перемишлянському, Кам’янка-Бузькому та інших районах області.
Активно долучаються до розвитку сонячної енергетики і мешканці Львівщини. Відтак станом на 1 квітня 2020 року 939 приватних домогосподарств області встановили сонячні електростанції загальною потужністю понад 20 МВт. Багато мешканців області також встановлюють геліоколектори для приготування гарячої води та опалення.

Для підтримки розвитку відновлюваної енергетики на Львівщини за рахунок коштів обласного бюджету в межах «Програми енергозбереження для населення Львівщини» здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту або власних коштів для мешканців на встановлення обладнання, що виробляє енергію з відновлювальних джерел (сонячні електростанції, геліоколектори для приготування гарячої води та опалення, малі вітрові станції, теплові помпи).
«Незважаючи на суб’єктивні думки, що використання відновлюваної енергії (зокрема сонячної) є досить дорого вартісним і скористатись таким можливостями можуть лише забезпечені громадяни, це не зовсім так. Конструкція сонячного колектора приготування гарячої води для побутових потреб є достатньо простою. Виготовити його можна і власними силами», – розповідають у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА.

У 2011 році був реалізований чотирирічний проект «Увімкни сонце – живи комфортно», що реалізовувався в Україні та Грузії.
Цей проект здійснювався за фінансової підтримки Європейського Союзу та виконувався Міжнародною мережею жіночих організацій «Жінки в Європі за спільне майбутнє» (WECF) разом з партнерами в Україні: Національним екологічним центром України, Татарбунарською районною громадською екологічною організацією «Відродження» та Міською молодіжною громадською організацією «Екоклуб». Детальніше за посиланням.

В межах проекту був розроблений практичний посібник «Спорудження сонячних колекторів для гарячої води». Детальніше за посиланням


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: