k2FtbBdWr1

Між Україною та Польщею є довіра, підтримка, взаємодопомога та взаємодія – зустріч президентів у Львові

0

Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області у четвер, 2 липня, провів зустріч із Президентом Польщі Броніславом Коморовським.

Спілкуючись із представниками ЗМІ після зустрічі, Глава Української держави наголосив на тому, що між президентами і між країнами є довіра, підтримка, взаємодопомога та взаємодія.

Президент нагадав, що з перших хвилин агресії Росії проти України та анексії Криму українці відчували підтримку Польщі. Це стосується як забезпечення позиції єдності Європейського Союзу, так і фінансової допомоги та забезпечення військово-технічної співпраці між країнами.

Під час переговорів президенти обговорили питання розвитку двосторонньої співпраці та координації дій у співпраці з Європейським Союзом. “Переговори були надзвичайно продуктивними і конструктивними”, – сказав Петро Порошенко. Президент висловив впевненість, що стратегічні відносини країн будуть і в подальшому розвиватися. Зокрема, Президент нагадав, що підготовлений проект змін до Конституції щодо децентралізації базувався на польському досвіді, і ефективна співпраця з польськими експертами допомогла отримати позитивну оцінку Венеціанської комісії и прискорити процес децентралізації.

У свою чергу, Броніслав Коморовський нагадав, що він закінчує своє перебування на посаді Президента Польщі, та підкреслив, що радий, що одним з останніх акцентів його перебування на цій посаді став візит в Україну. Цей візит увінчує ті зусилля, які польський Президент доклав до допомоги Україні у її прагненні до європейської спільноти, сказав Броніслав Коморовський.

“Польща підтримує прагнення України до західного світу та збереження її територіальної цілісності та суверенітету”, – сказав Президент Польщі.

Броніслав Коморовський особливо зазначив, що Польща зацікавлена в тому, щоб спільно з Україною відчувати безпеку в регіоні. “Я переконаний, що, незважаючи на зміни у Польській державі, Польща підтримуватиме Україну у її європейській інтеграції та досягненні безпеки на європейському континенті, активно долучатиметься до внутрішніх реформ, що відбуваються в Україні”, – сказав Президент Польщі, висловивши сподівання, що і для нього знайдеться місце в цих процесах.

Президент України привітав польського колегу у Львові і відзначив, що у цьому місті Глава Польщі був останній раз ще у радянські часи. “Львів – світлий, відкритий, фантастичний і гостинний. Саме такі зараз україно-польські відносини, які перебувають на своїй вершині”, – сказав Петро Порошенко.

За інформацією прес-служби Президента


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: