k2FtbBdWr1

Мовний бар’єр не заважає – американські та українські військові діляться досвідом під час навчань

1

Американські десантники, які на Яворівському полігоні навчають українських нацгвардійців, теж готові переймати бойовий досвід колег. Солдати запевняють: мовний бар’єр – не проблема.

Спеціаліст Андрій Гордійчук родом із Київщини. Він уже два роки служить в американському війську. На Яворівському полігоні Гордійчук уперше. Одна з основних його місій – налагодження комунікації між військовими, або простіше – переклад. Знавців української серед прибулих десантників є достатньо, каже він. Співрозмовник запевнив, що жодних проблем за тиждень його перебування на українському полігоні не виникало.

“Ми їмо спільно з українцями у їдальні. Наскільки мені відомо, американська сторона фінансує перебування, але готують усе тут. Умови проживання абсолютно рівні – і вони, і ми живемо у казармах”.

За словами військового, його підрозділ проводитиме навчання два місяці, а далі – ротація.

“Усе розпочнеться з індивідуальної підготовки бійця, – каже Гордійчук, – як то поводження зі зброєю, маскування, особистий захист, а вже згодом маневри з групами і підрозділами і так далі. Головне, щоби самі українці хотіли чогось навчитися і постійно практикували ці навики”.

Згідно з програмою спільних українсько-американських тактичних навчань “Безстрашний охоронець-2015” (Fearless Guardian-2015), спеціальну підготовку проходитимуть як особовий склад, так і керівна ланка Нацгвардії України. Зокрема, керівників навчатимуть як вести інформаційні операції: співпраця з населенням, протидія пропаганді противника. Також як управляти вогнем артилерії та як правильно організувати тактичну розвідку, нести службу на блокпості, знешкоджувати диверсійно-розвідувальні групи.

Водночас із особовим складом підрозділу оперативного призначення Нацгвардії американські військові ділитимуться знаннями про надання першої медичної допомоги, фізичну та вогневу підготовку, блокування та знешкодження противника, розмінування місцевості та перетину загороджень, споруджених противником. Усе те, що може знадобитися українським воякам безпосередньо у боях на сході. Адже саме хлопці з Нацгвардії стоять на передовій лінії оборони у Донецькій та Луганській областях.

В.о. командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан визнає, що солдати повинні тісно спілкуватися, а іноземну мову знають лише 15 відсотків особового складу Нацгвардії.

“Але з мовним питанням не буде жодних проблем, бо чимало хлопців пройшли мовні курси, мають електронні перекладачі, задіяно чимало перекладачів із військових кафедр, і американці теж подбали – привезли україномовних військових”, – додав Балан.

Нагадаємо, навчання на Яворівському полігоні триватимуть півроку у три етапи. На кожному з них залучатимуть по дві роти (210 осіб), загалом до 900 бійців оперативного призначення Нацгвардії України і близько 250 американських інструкторів.

За матеріалами прес-служби Національної гвардії України


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: