k2FtbBdWr1

Музична спадщина отця Михайла Вербицького залунала на Яворівщині

1

1 жовтня, у селі Завадів на Яворівщині відбувся фестиваль музичної спадщини отця Михайла Вербицького – «У музиці – молитва, у молитві – музика». Творчий доробок відомого українського композитора презентували церковні та аматорські хори, ансамблі та солісти Львівщини.

На вагомості постаті Вербицького наголосив у вітальному слові перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Сьогодні ми згадуємо про отця Михайла Вербицького. Непересічна постать справжнього сина українського народу, який написав музику до державного гімну України. Саме цей музичний твір, коли ми йдемо в бій, визначає нашу незалежність, ми стаємо струнко, як тільки чуємо перші його ноти. Ми разом, в одному подиху, відстоюємо незалежність української держави. Так, на жаль, сьогодні йде війна. І це війна не лише за територію, це війна за цінності. Та ми переможемо, адже з нами правда і з нами Бог. Сьогоднішній захід поєднав творчість отця Михайла Вербицького і музику, музику, яка є душею народу, музику, яка об’єднує. А об’єднані – ми є непереможні», – зазначив Ростислав Замлинський.

Свою творчість гостям заходу представили церковні хори храмів Яворівщини – села Завадів, хор «Вервиця» села Домажир, аматорський хор «Вірую» села Ямельня, народний аматорський ансамбль бандуристів «Мальованка» РНД «Сокіл» міста Яворів, народна чоловіча хорова капелла «Прометей» ЛНУ імені Івана Франка, галицький академічний камерний хор Львова. Окрасою фестивалю став сольний виступ лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів гітаристів Віктора Паламарчука.

Довідково

До села Завадів Михайло Вербицький прибув у 1850 році після закінчення Перемишльської семінарії та висвячення на священика. Це була його перша парафія. Молодий парох залишив за собою глибокий слід у селі: підготував основу для приходської школи, згуртував селян, маючи написану ним музику Літургії та хориста-професіонала Івана Музикевича, організував прекрасний хор церковного піснеспіву. Традиція передавалася через покоління і сьогодні завадівський церковний хор продовжує виконувати твори на музику отця Вербицького.

У перший період служіння Вербицький написав 12 причасників для хору. На жаль, ці твори не збереглися.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: