k2FtbBdWr1

Ми йдемо своїм шляхом – Президент привітав українців із 27-ю річницею референдуму за Незалежність України

c7d153723701adff28f5a92a35241d8a_1543664993_extra_large_1543675983_613x408.47075743049_3_0

Президент Петро Порошенко звернувся до українців з нагоди 27-ї річниці Всенародного референдуму за Незалежність України. «1 грудня 1991 року ми переконливо відповіли на одне із найважливіших питань в нашій історії: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». «Так!» – вигукнули тоді понад 90%», – наголосив Президент.

Він підкреслив, що рішення про державну самостійність набрало більшість голосів в усіх регіонах, включно з Кримом та Севастополем.

«Юридично вийти із складу імперії було не так складно. Куди важче виявилося позбутися колоніального минулого де-факто. Понад два десятки років ми рухалися зиґзаґами. День – на схід, день – на захід. Як не багатовекторність, так позаблоковість», – зазначив Петро Порошенко.

«І все змінилося в 2014-му. Тепер ми йдемо своїм шляхом. І лише членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно й безповоротно зніме загрозу нашого повернення до «тюрми народів», якою колись абсолютно справедливо нарекли Російську імперію», – наголосив Президент.

Глава держави підкреслив, що Угода про асоціацію та безвізовий режим з Євросоюзом, створення боєздатної армії і відмова від російського газу, зміцнення позицій української мови і повернення до власної історії, закріплення курсу на ЄС та НАТО в Конституції України – все це частина нашої державницької стратегії.

«Її влучно описують дві крилаті фрази українського письменника минулого століття Миколи Хвильового: «Геть від Москви!» – «Дайош Європу!», – сказав Президент. При цьому він підкреслив, що «про це ж – автокефалія та Томос».

«Це не стільки церковне питання, скільки питання нашої державності, нашої незалежності, нашої національної безпеки», – підкреслив Петро Порошенко.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

«Яворівський індустріальний парк матиме необхідну структуру для розміщення об’єктів у сфері інноваці...
На Самбірщині прозвітували про виконану роботу
У 2018 році понад 100 млн гривень скерують на покращення безпеки на дорогах області
«Успішна країна – успішні львів'яни», - Ростислав Замлинський під час урочистих зборів з нагоди Дня ...
На Львівщині презентували серію поштівок «Українські Герої»
Мешканців Львівщини запрошують на ІІ Музейний фестиваль «Свято в Президентському саду»