k2FtbBdWr1

Ми здобуваємо духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної – Президент

1

Президент Петро Порошенко наголошує, що надання автокефалії українській православній церкві подія співставна за значеннням зі здобуттям політичної незалежності України. Про це Глава держави сказав під час Всеукраїнського Помісного Об’єднавчого Собору, який розглядає питання  створення української помісної автокефальної церкви.

«Питання автокефалії – питання нашої української національної безпеки. Це – питання нашої української державності. Ми здобуваємо, нарешті, духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної. Ми обрізаємо пута, які прив’язують нас до імперії. Ми повертаємося на свою визначену Богом дорогу і йдемо своїм шляхом»,  -сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що сьогоднішній Об’єднавчий Собор відбувається через тисячу років після першого богослужіння в Софії Київській.

«Волею Божою зібралися ми в Святій Софії через тисячу років після того, як стараннями Ярослава Мудрого цей храм був збудований, освячений, і як в ньому вперше пройшло богослужіння. Тут зібралися спадкоємці Хрещення, яке святий рівноапостольний князь Володимир прийняв від Константинопольської Церкви-Матері. Знову, як і тоді, з нами  посланці Вселенського Патріарха, який підтримує нашу мрію про духовну свободу», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що за «тисячу років не один раз підтверджено: щоб утвердити державність, Україні слід позбутися ланцюгів, які поневолюють нас духовно. Які розділяють і роблять нас вільними чи невільними виконавцями чужої волі».

Президент нагадав, що «століття тому, в часи Української національно-визвольної революції гетьман Павло Скоропадський і Симон Петлюра започаткували шлях України до автокефальної православної церкви».

«І багато подій, що засвідчували це велике прагнення, теж проходили саме у цих стінах Святої Софії, або на майдані біля цих стін. Незалежна Україна вклоняється великим предкам і пам’ятає їхній заповіт. Сьогодні все готово, щоб ми виконали цей заповіт. Робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої і великої мети», – сказав він.

Президент нагадав, що сьогоднішньому Об’єднавчому Собору передували тривалі зусилля як духовної, так і світської влади та мільйонів українського православного люду.

«Протягом кількох десятків років ми не просто молилися, а будували церковні структури, які тепер стають основою незалежної і визнаної української церкви», – сказав Петро Порошенко. Він подякував Президенту України Віктору Ющенку (2005-2010 років), який також присутній на Соборі, за його інтенсивний діалог з Церквою-Матір’ю.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: