k2FtbBdWr1

На батьківщині Президента ЗУНР Євгена Петрушевича відбулися заходи з нагоди його 155-річчя

1

3 червня виповнилося 155 років з дня народження громадсько-політичного діяча, президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Омеляновича Петрушевича.

На його батьківщині у місті Буську в цей день декілька сотень бущан зібралися на віче біля пам’ятника Є.Петрушевичу, що був споруджений за народні кошти в 2018 році до 90-річчя проголошення  ЗУНР.

Надалі представники органів влади району та міста, громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Є. Петрушевичу, а молоді бущани – до могили  батьків Омеляна та Савини, які поховані на старому кладовищі міста.

У виконанні народного хорового колективу працівників культури (кер.Марія Іванів) прозвучали пісні: «Ой, у лузі червона калина»,  «Щоб розцвіла українська держава», а учасники хореографічного колективу «Еврика» виконали хореографічну композицію «Ми діти України».

Закінчився захід виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний…».

Зазначимо, що ще зранку, під час недільних богослужінь у храмах Буська, священики згадали в молитвах та відслужили панахиди за Євгеном Петрушевичем, його батьками та усіма українцями, які впродовж століть боролися за Українську державу. А вже сьогодні, 4 червня, у Буському РНД відбудеться для усіх охочих перегляд документального фільму «Євген Петрушевич».


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина взяла участь у Першому космічному українському форумі в межах дії програми Світового банку
Формулу енергетичної незалежності розглянули під час Міжнародного економічного форуму
Робоча група напрацьовує стратегію розвитку Львівської області до 2027 року
Українських десантників привітали із професійним святом
Львівщина вже виконала план 11 місяців з надходження податків та платежів
На території Львівської області триває ремонт автомобільної дороги Мамчурів - Ясенів