k2FtbBdWr1

На батьківщині Президента ЗУНР Євгена Петрушевича відбулися заходи з нагоди його 155-річчя

1

3 червня виповнилося 155 років з дня народження громадсько-політичного діяча, президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Омеляновича Петрушевича.

На його батьківщині у місті Буську в цей день декілька сотень бущан зібралися на віче біля пам’ятника Є.Петрушевичу, що був споруджений за народні кошти в 2018 році до 90-річчя проголошення  ЗУНР.

Надалі представники органів влади району та міста, громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Є. Петрушевичу, а молоді бущани – до могили  батьків Омеляна та Савини, які поховані на старому кладовищі міста.

У виконанні народного хорового колективу працівників культури (кер.Марія Іванів) прозвучали пісні: «Ой, у лузі червона калина»,  «Щоб розцвіла українська держава», а учасники хореографічного колективу «Еврика» виконали хореографічну композицію «Ми діти України».

Закінчився захід виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний…».

Зазначимо, що ще зранку, під час недільних богослужінь у храмах Буська, священики згадали в молитвах та відслужили панахиди за Євгеном Петрушевичем, його батьками та усіма українцями, які впродовж століть боролися за Українську державу. А вже сьогодні, 4 червня, у Буському РНД відбудеться для усіх охочих перегляд документального фільму «Євген Петрушевич».


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Служба автомобільних доріг подала заяву на відкриття кримінального провадження через зруйнований асф...
Творчі колективи із концертами відвідали Академію сухопутних військ
Мешканців Львівщини запрошують на прем’єрну комедію у театрі імені Марії Заньковецької
Кремль повинен прийняти розгортання миротворчої операції під егідою ООН на всій тимчасово окупованій...
Президент: Мільйони українців очікують на автокефалію Православної Церкви, яка довершить утвердження...
Тиждень коду ЄС: проєкт львів’ян “GOD Competition” - серед фіналістів